araba kullanmak

ehliyetim var ama şu 7-8 saat ders alınarak vitesi en fazla 3'e takarak alınmış ehliyetlerden. arabamız olmadığı için kullanma fırsatı bulamadım, öylece kaldı. şimdi bir iş için gerekli. nasıl çözülür bu problem? tekrar sürücü kursundan özel ders almak mı mantıklı, araba kiralamak mı? fiyatlar çok uçuk olur mu? yanımda öğretecek kimse yok maalesef.

Temelleri biliyor fakat pratik istiyorsanız bence en doğrusu direksiyon kursu. Kendim ehliyeti aldıktan sonra senelerce bildiğim boş bir yolda yazları pratik yaptım ama dar yol, ambulans, giden trafikte geri park, pazar yerinde 50 yerden çıkan arabalar falan başka bir ortam. Trafiğe geçişi kolaylaştırmak için 20 saat direksiyon dersi aldım ardından rahattım.

Öğretecek biri yoksa araç kiralamak da çok mantıklı olmayacaktır. Kaldı ki baba, amca, yenge bilse bile güvendiğiniz bir direksiyon hocası gibi öğretemez, adam 1000 tane acemi aldı gördü.
  • Novice  (11.08.20 08:59:16)
+1 novice

Aileyle, arkadaşla araba öğrenilmez

En güzeli bir hocayla anlaşın, aldığınız derslerle beraber öğrenirsiniz. Ben de o şekilde öğrendim, 10 ders almıştım. Pratik yapa yapa öğrenirsiniz.
  • data  (11.08.20 09:32:41)
Kesinlikle iyi bir hoca bulup özel ders al.

  • pati  (11.08.20 09:42:47)
Ben de beş senelik ehliyet sahibi ama tek hiç trafiğe çıkmamıştım. iki hafta istanbul trafiginde ise gidip geldim yan koltukta bilen birisi ile. Ucuncu hafta kendim altunizade gebze arası gidip gelebiliyordum. Bunu önermem ama bizim araba çok kere kıl payı kurtuldu ve alemi de tehlikeye sokması cabası. Siz sürücü kursu ile özel ders anlaşması yapın onların hocada da pedal olduğu için daha güvenli.

  • cilekli pasta  (11.08.20 10:25:00)
Aracı alıyorsun ve gece trafiğe çıkıyorsun sakin saatte. Yokuslarda dur kalk yapıyorsun. Yolda dur kalk yapıyorsun. Debriyaj kavramasını hissetmeyi öğreniyorsun. Arabanı tanıyorsun genişlik vs. Her gece böyle 20 km civarı yol yapıyorsun 12 sonrası. En iyi böyle öğrenirsin kendi başına

  • westblack  (11.08.20 11:14:29)