Dijital Piyano Tasiyesi

Merhaba,

Önce bir sorum var..
Dedenizin bir telefona ihtiyacı olduğunu düşünün. Güzel bir telefon alıp ihtiyacı karşılamak istiyorsunuz. Soruyorsunuz hangi telefon iyidir diye. Iphone X al a13 işlemcisi ile muhteşem diyorlar. Diyenler sonuna kadar haklı.

Telefona kimse laf edemez. Ama dedeye laf ederler. Dede için istenen seviye general mobile olmasın..Samsung j10 filan yeter..

Benim de tam sorunum bu. Profesyonellerden destek almaya çalışıyorum piyano konusunda. bana abi 8000 liralık bilmemne modelinden aşağısını çalıyorsan da haz alamazsın diyorlar..

Halbuki ben nota bile bilmem. kendi kendime eğleneyim. keyfimi kaçıracak kadar kötü olmasın. Ya da eksikliği olmasın. Ürün bana fazla da olmasın.. Yaş 31. Haftada 10 saat max harcanabilir.

Ücreti bağlayıcı bir kriter değil ancak sırf bu yüzden dedenize iphone x aldırmayın

1-www.do-re.com.tr

2-www.do-re.com.tr

3-www.do-re.com.tr

4-shop.zuhalmuzik.com

5-www.do-re.com.tr

ben bunları bulabildim. siz başka bir şey önerebilirsiniz.

Teşekkürleeer

zuhal'deki kawai'nin giriş modellerine bakınız.

Mega özet geçiyorum,

Kawai akustik ve elektrik pianolarda gayet geçerli ürünler sunmaktadır.

Piyasada çok bilinirliği olan markaların zaten götü rahat olduğu için satış konusunda (Yamaha) 10 liralık ürüne 5 kalite koyarken, kawai 10 liralık ürüne 7 kalite koyuyor diyebiliriz.

Zaten en üst segment ürünleri konuşmadığımız için de giriş seviyesi ürünlerde kawai tercih edilmesi bu bakıma mantıklıdır.

Başlangıç için mantık sınırları içerisinde bir hammer action keybed ve vasat kalitede piano sample'ları yeterli olacaktır uzun süre.

~
Bu arada şimdi bi baktım fiyatlara geçen sene 3-4 bin bandında olan giriş enstrumanları ekonomi ve döviz yüzünden 7-9 bandına çıkmış. Arkadaşlarınızın önerdiği şeyler mantıklı şeyler sanırım, çalma hazzını falan geçtim piyasada konsol şeklinde olan ama dijital piyano olmaya çok çok uzak çok rezil ürünler var (kallavi markaların bile) öyle bir şey almasanız daha iyi.

9 bin liraya iphone x alamıyorsunuz zaten dijital piyano metaforunda o segmente çıkmak için 20 30 bin falan vermek gerekiyor.

Duygusal roller coaster gibi cevap oldu yanıtlarken ben de nerden nereye geldim :D
  • hedep  (10.08.20 09:26:44 ~ 09:27:09)
Sene başında kawai kdp110 aldım. Çok memnunum. İşin profesyoneli arkadaşlarımın önerisiyle almıştım pişman değilim. Bugün olsa yine alırım :)

  • yitik yazar  (10.08.20 09:50:52)
8000 tl şu kurda dijital piyanolar için iphone x seviyesi değil zaten, samsung j10 anca olur.

Sizin attıklarınız da honor telefon ayarında.
Ayrıca attıklarınız klavye, ayakla kullanmak çok sağlıklı olmuyor. Tabi seçim yine sizin. Ayrıca @yitik yazar’ın önerdiği model güzel
  • Unde bach canim  (10.08.20 10:57:37)
Piyano alsaydım www.hepsiburada.com şu modeli alacaktım. İzlediğim bir videoda bu model önerilmişti o fiyat seviyesinde. Zaten Kawai'nin giriş modeli. Daha düşük bütçede casio cdp 135, biraz yukarısında kawai kdp 110 düşünülebilir. Kdp 70 youtube'dan dinlediğim kadarıyla güzel gelmişti ama gidip denemedim maalesef.

  • frankfurt skyliners  (10.08.20 13:05:34)
Benim bir onerim, eger iphone hatta apple bilgisayar varsa daha da iyi, bir usb midi klavye alinmasi. Garageband'de gayet tatmin edici sesler var, logic pro'da da daha fazla secenekler var. Ha windows'ta da ableton falan var da icinde dogru duzgun ses yok hicbirinin sonra gunler vst aramakla gecer.

Attiginiz modellerin bazisinin ustunde hoparlor bile yok sanirim, eger hic ugrasmayim takayim takialyim diyorsaniz hoparlorlu bisey alin bence. Hatta farkli sesler kutuphanesi olan bir modelle de eglenilebilir, ritm acip ustune calinabilir mesela.
  • mirafiori  (10.08.20 16:46:19)
ikinci el bir yamaha p45 de düşünülebilir.
haftada 10 saat eğlencesine çalınacak sonuçta. ikinci eli de iyidir.

  • not dark yet  (10.08.20 17:34:43 ~ 17:35:48)