İngilizce'yi Advanced Seviyesine Çıkarmak

Senelerdir B2 seviyesinde dolanıyorum. C2 geçeyim artık.

Speaking - Bu süreçte epey mesafe kat ettim. Yaldır yaldır gidiyorum.

Listening - Ne seviyesinde bilmiyorum. Filmler ve diziler hep ingilizce altyazıyı izliyorum.

Reading - Bbc ve cnn'deki haberlerin bir kısmını anlıyorum, bir kısmını anlamıyorum.

Writing - Allah'a emanet.

Biraz kelime öğrenmem lazım ama kelime de tek başına anlam ifade etmiyorum.

İngilizce'yı nasıl geliştirebilirim Advanced haline getirmek için?

devamli olarak kullanmak, hasir nesir olmak lazim gelistirmek ve o seviyede tutabilmek icin. her gun 2-3 saat devamli. en az 3 sene alir.

c2'den kasit ielts'ten her alanda en az 8 alabilmek. ki anlattiklarin isiginda b2 degilsin.
  • hot potato  (08.08.20 01:25:04 ~ 01:25:27)
BBC ve CNN'de okuduklarınızın bir kısmını anlıyor, bir kısmını anlamıyorsanız B2 olmamanız kuvvetle muhtemel.

İşin sırrı bol bol maruz kalmak vr dili kullanmak. BBC Learning'den başlayabilirsiniz. Her seviyeye göre günlük içerik var. İngilizler yapmış, diyor insan.

Sürekli okuyun, dinleyin, izleyin, internetten dil partneri edinin. Youtube'da ilginizi çeken konulardaki videoları izleyin. İlginizi çeken konularda kitap, makale vb. okuyun.

Gramerdeki sorunlar için English Grammar in Use ve Understanding and Using English Grammar kitapları.
  • microfiction  (08.08.20 02:25:45)
C2 native level'dır, önce B2'yi bitirip C1 başına geçmelisiniz. Gramer açısından özel ders tavsiye ederim. Ayrıca yabancıların İngilizce öğrettiği videolara bakın.

Günde yarım saat olmasa da 3 ay günde 20 dk ile mutlaka çalışın. Önemli olan her gün çalışmak.

Yazı gibi işler için özel ders alabilirsiniz.
  • kaset  (08.08.20 03:33:08)
BBC Learning English yanında şu siteyi de tavsiye ederim:

www.engvid.com

BBC’nin sitesini de ekleyeyim de kolaylık olsun: www.bbc.co.uk
  • microfiction  (08.08.20 09:29:23)
B2 degilsiniz. Bir dil kursuna gidip dil seviyem iyi dediyseniz tuzaga dusme olasiliginiz yuksek, musteri her zaman haklidir, hemen Ingilizcenizi ovup advanced seviyeye cikmak ister misiniz diye sormuslardir. CNN ve BBC haberleri B1 duzeydir, ortalama bir insanin anlayabilecegi seviyede haberler sunulur. B2 akademik seviyedir. Yuksek olasilikla siz A2 seviyesindesiniz.

  • howfaristhesky  (08.08.20 10:55:42)