Zenginler genelde mutlu mudur?

Sağlık sorunu olmadığını varsayalım. İstedikleri gibi gezip tozmak,hobilerine vakit ve para ayırabilmek,gelecek kaygısı taşımamak
vs. Zaman zaman sıkıntı anları herkesin olabilir tabi. Ben genel bir izlenim olarak soruyorum daha çok.

mutludur ya. parayla saadet olmaz saçma bi laf bence. sağlık önemli tabii gerçekten o ayrı. onun dışında her mutsuzluk geçici olur bence.

  • tepedeki psychedelic adam  (07.08.20 18:01:25)
cevremde zengin olan yani soyle soyleyeyim paraya hic ihtiyaci olmayan insanlar sacma sapan seyleri kendilerine dert ediyorlar; o yuzden mutluluk kismi cok farkli yorumlanabilir. ama inanin dertleri filan bile bir baska :)

  • sweetoffice  (07.08.20 18:02:10)
Kesinlikle böyle bir genelleme yapılamıyor. Zenginlik mutluluğun değil ancak konforun garantisi. Konforlu bir mutsuzluk yaşarsın yani en kötü ihtimalle.

  • roket adam  (07.08.20 18:10:41)
Roket adam +1

  • kisa  (07.08.20 18:39:31)
Çevresi cogunluk ile sosyoekonomik olarak orta ve üstü insanlardan olusan biri olarak tamamen subjektif bir yorum ile ben roketadam+1 diyorum.

Bu duyuruyu görmeden 15 dakika önce londra'da yaşayan; turkiye'de ve Londra'da gayrimenkulleri olan, Türkiye'de milyonlarca liraya satılan bir evde yaşayan teyzemin neden kendine sürekli olarak mutsuzluk yarattigini konuşuyorduk mesela annem ile, gördüğüm en mutsuz insanlardan birisidir ki cani istediğinde istedigi her şeyı yapabilecek lukslere sahip. Sadece küçük bir örnek ve denk geldiği için yazdım. Bunun gibi birçok örnegim var. Ha bunun tam tersi şekilde mutlu olanları da var.

Kısacası mutluluk ya da mutsuzluk para, kariyer, imkan gibi şeylere bağlanamıyor bence; sürekli mutluluk diye bir seyin olması zaten mümkün değil.
  • fraise  (07.08.20 18:55:24)
zenginler fakirlere gore ortalamaya vurunca daha mutludur zira para bircok sikintiyi cozuyor. ben zenginlerde daha cok huzursuzluk goruyorum, fakirlerin ise kaybedecek pek birseyi olmadigindan ortalama olarak daha huzurlular.

  • cooperr  (07.08.20 18:55:35)
zenginler genelde zengin olduklarini dusunmezler. onun haricinde basari kistasi daha yukari cikinca ona gore farkli endiseler, farkli hedefler olusuyor.

bir de adamin zenginliginin sebebi is adami olmasi, doktorluk, avukatlik falansa zaten senden benden cok daha fazla calisiyor oluyor.
  • hot potato  (07.08.20 18:55:52)
Mutluluk hayata bakış açısı bence. Tanıdığım çok mutlu zenginler de var çok mutsuz da. Roket adam +1 konfor sağlıyor para.

  • jazzabel  (07.08.20 19:13:36)
Sanmıyorum. Çünkü insan sahip olduğu şeyin genelde farkında olmuyor. Fakir birinin mutluluk getireceğini düşündüğü şeyler zenginler için zaten doğuştan geliyor ve sıradan yaşamın bir parçası. Mutluluk daha çok kişilik meselesi.

  • alfred  (07.08.20 19:17:44)
işleri yolundaysa genelde mutludur

  • basond  (07.08.20 22:28:20)
aksam vakti işten eve dönerken bmw'nin icinde aglamak metrobüste herkesin icinde aglamaktan daha iyidir.

  • proteus  (08.08.20 01:56:41)
Zenginlik mutluluk getirmez. Ama fakirlik kesin sefalet getirir

  • Mistyimage  (08.08.20 13:18:17)
zenginliğin boyutundan bağımsız kaybedecek şeyleri olan insanlarda husursuzluk ister istemez oluyor.

  • nuisance  (08.08.20 14:42:40)