Kalkan ve Civarında Ne Yapalım?

Tekne turundan belirli bir mekan tavsiyesine kadar her şeye açığız. Kalkan'a gidip de şunu yapmadan dönme diyeceğiniz neler var? Teşekkürler.

kesinlikle kaputaş plajına gidin.

  • 83746428  (07.08.20 15:38:34)
Kekova’dan tekne turu.

kaputas plaji.

Patara plaji ve antik kenti.

Saklikent kanyonu.

Hepsi kalkan’a gorece yakin yerler/seyler. Iyi tatiller :)
  • invictae  (07.08.20 16:20:30)
@invictae +1

özeti bu tam olarak. Ancak kaputaja sadece yukarıdan bakmanı tavsiye ederim görmen yeterli.. inmesi dert çıkması dert ve çok büyük bir ütopya değil. bin tane güzel koy var başka.
  • denizmaniaherif  (07.08.20 17:13:13)
kaputaş eskiden güzeldi, kalabalıkta çekilmiyor, çok çok erken gidip belki bir girip çıkabilirsiniz, sabah erken bile dolu olduğunu gördüm geçen sene. o eski kaputaş yok artık denecek kadar bozuldu. bozulmuşu bile güzeldir yine ama, beni üzdüğünden gidemiyorum.

Saklıkent yapılabilir ama kanyonda yürümeyecekseniz biraz overrated, düzenlemesi etrafı falan çirkin geliyor bana, bir tuhaf yaptılar oraları. Gizlikent var, orası daha güzel, yürüdüğünüz yolun sonunda şelale oluyor, altına girmek falan eğlenceli. daha yeşillik bir kanyon.

Patara güzel, antik kenti de, upuzun kumsalı da. su kenarında uzun uzun yürümesi keyiflidir. bu arada patara'da kum tepelerine gidip gün batımı izleyebilirsiniz, çok güzel oluyor kalabalık olsa da. o görüntüyü görmeye değer. google'da patara kum tepeleri diye aratabilirsiniz, o tarafa arabayla gitmek gerekiyor, yolu biraz taşlık ağaçlık içi yoldur.

Kekova turu iyidir ama esas kalkan'dan tekne turu yapın, koylar inanılmaz, deniz harika, kekova turuna yeğlerim her zaman. kesinlikle kalkan'dan tekne turu, fırnaz ve yılan adası civarı denizi görmelisiniz, oradaysanız bunları kaçırmayın derim.

Sahildeki Fener kafede dondurma yiyin. başka yerde yemeyin hatta öyle diyeyim. 20 senedir kalite bozmadılar.

Denize girmeye Kalamar koyuna gidebilirsiniz, Kalkan'ın hemen arka koyu. arabayla gidersiniz kolay, kalkan'ın içinde yani, uzak değil. gün batımı vakti güzeldir oralar, çok da deli kalabalık olmaz.

Kaş tarafında ben Hidayet koyunu seviyorum, orayı tavsiye edebilirim ama çok kalabalık oluyor, çekilmeyebiliyor, arabaya yer bulmak bile dert olabiliyor.

Bunların arasında en yapılasılar Patara, Kalkan tekne turu, Kalamar Koyu ve Fener'de dondurma. Benim için böyle en azından :)
  • nimberjack  (07.08.20 21:37:24)