apple tamir

bozulan macbook'u nerede tamir ettireyim? izmir'de önerebilecğeiniz yer var mı? egemek varmış ama güvenilir mi? servislerin gözümde araba galerilerinden farkı yok o yüzden güvenemiyorum hiçbir yere. istanbul dışında da apple store yok.

servisler her sorunu halledip mi veriyor bilgisayarı yoksa sadece bazılarını yaptırabiliyor muyuz? araştırdığım kadarıyla bataryadan dolayı kasma sorunu var. batarya taktırınca düzelir gibi ama düzelmeyebilir de. o yüzden denemek için sadece batarya taktırayım diyorum.

kasma sorunu var diye x parçasının değişmesi gerek deyip değiştirdik sonra aynı sorunu yaşama ihtimalim var mı? sırf para almak için alakasız bir iş yapıp sorunu çözemezler diye endişeleniyorum.

bir de ram falan çalmazlar değil mi? o yüzden herhangi bir yere götürmek istemiyorum.

ben iphone'un garantisi bitmeden önce;
www.zentechservis.com
adresine götürmüştüm telefonumu siteden randevu alıp. hiç bir sorun yaşamadım. garanti dışı işlemlerde de öncelikle sorunları bildirip senin onayını aldıktan sonra hareket ediyorlar sanırım.
eğer apple kullanıyorsan yan sanayi alternatiflerini değerlendirmemeni tavsiye ederim.

bataryaların da dolum sayıları var. eğer hemen değiştirin yazıyorsa pil yüzdesinin olduğu yerde dediğin gibi bir problemin vardır ancak belki temassızlık olduğu için de kasıyor olabilir. (başıma geldi oradan biliyorum)
geçmiş olsun
  • hippokondriyak  (07.08.20 12:55:58)
benim garantisi yok. 2012 model. batarya taktırıcam sadece. 900 lira sivarı yazıyr sitesinde. yaparlar değil mi? bu tarz yerler apple'la bağlantılı oluyor değil mi?

  • black mamba  (07.08.20 13:06:11)
cozerim.com tavsiye ederim izmirde ondan daha iyisini yapan bulamazsın. internetten kendin de bak ayrıca istersen

  • karsiyakaliyiz  (07.08.20 13:40:24)
@karşıyakalıyız apple yetkili servisi değil gibi geldi. orijinal batarya takamaz gibi geldi. yanılıyor muyum? bende yan sanayii batarya var ve hiçbir işe yaramıyor.

  • black mamba  (07.08.20 13:45:54 ~ 13:46:28)
Apple bataryaları orijinal eski bataryayı vermeyince fiyatı çok fena halde artan şeyler.

Yani şöyle, içinde (çalışmaz halde dahi olsa) orijinal apple bataryası yoksa normal batarya değişim fiyatından epey fazla fiyat istiyorlar.

Egemek her ne kadar götelek bir yer de olsa ram çalma, yan sanayi batarya takma gibi deli saçması şeyler yapamaz çok çok uzun yıllardır yetkili apple satıcısı ve servisidir.

Karşıyakada pupa'nın yetkili servisine götürmüştüm ben bir kaç defa, şimdi zentech olmuş orası da yetkili apple servisi deli saçması bişey olma ihtimali yok.
  • hedep  (07.08.20 13:58:32)
@mamba zaman zaman elinde orjinal batarya olabiliyor bi arayıp sor istersen

  • karsiyakaliyiz  (07.08.20 14:02:19)
Benim iphone ile ilgili bir sorunum olmustu. Zentech’e goturmustum. Garantisi yeni bitmisti. Aldilar telefonu klasik, servise gidecek 10 gun civari surer dediler. 3 saat sonra adam telefon etti, servise yollamadan once bir bakayim demis ve ufak bir seymis, halletmis. Ucret vs hicbir sey almadan babamin oglu gibi yapip geri verdi yani. Zentech’te boyle bir tecrube yasadim, iyi niyetli olduklarini dusundugum icin paylasiyorum :)

  • invictae  (07.08.20 14:09:44)
@hedep ne kadar fazla olur bilgin var mı? normal fiyat 900 lira falan.
egemek için neden götelek dedin bir sıkıntı mı yaşadın?

eski batarya duruyor. sadece şiştiği ve merak ettiğim için üstteki plastiğini biraz kestim ve içine baktım. bir sorun olur mu?
  • black mamba  (07.08.20 14:10:06)
@invictae servise gidecek demişler ya kendileri yapmıyor mu? ben yetkili servisleri kendileri yapıyor parayı markadan alıyorlar diye biliyorum. nereye gönderiyorlarsa biz kendimiz gönderemiyor muyuz?

benim sorunum büyük biraz. servise gitmesi lazım. batarya su döküldüğü için şişti. değişmesi gerek.
  • black mamba  (07.08.20 14:31:45)
Bana direkt istanbul’a gidecek diyerek almisti telefonu. (Izmir’deydim)

Sizin daha buyuk bir problem oldugunu anladim ama alakasiz seyler yapilir mi endisenize istinaden paylastim :)
  • invictae  (07.08.20 16:08:48)
mid2012 var, birçok kez OLBİM'e götürdüm, bozuldu, format atıldı, HDD takıldı vs bilimum şey yaptım, bir yamuklarını görmedim şu ana kadar :)

  • awareim  (07.08.20 17:39:03)
Tavır fiyat olarak egemek diğer apple satıcı ve servislerinden daha tatsızdır hep. Ama iş kalitesi bakımından bi sıkıntı yaşayan görmedim.

Bahsettiğim olay başıma geleli epey bir yıl oluyor (başkasının şişmiş bataryasını çöpe atıp daha sonra fiyat farkını duyunca beynime kızgın sular yemiştim) ne kadar fark vardı anımsamıyorum ama yerin dibine geçmeme yetecek kadar vardı fark.

Eski batarya (kesik mesik de olsa) bence değişime girmesine yeterli gibi ama ben düz vatandaşım bilemen tabi.

Mevzubahis servislerin (egemek, zentech) iletişim numarasını arayıp X model MBP içinde yan sanayi/orijinal batarya var orijinal batarya değişimi mümkün mü ne kadar diye sorsanız çok aşırı net ve kesin bir yanıt alırsınız.
  • hedep  (07.08.20 20:12:56 ~ 20:14:21)