Tc ne zaman düzelecek

Ne zaman insanlar insan gibi yaşamaya başlar? Ne zaman açlıktan kurtulur düze çıkarız? Ne zaman araba almak çılgınlık olmaktan çıkar? Maddi durumlar ve istanbulun genel insan profili acayip canımı sıkıyor artık dayanamıyorum. Biraz gelişmişlik düzeyimizin artması ne kadar zaman alacak sizce?

Alınan fazla kilolar için ne denir?
Bir anda almadığın gibi, bir anda veremezsin.

Bence durum bu. Bir anda böyle olmadık zamanla oldu. Uzun bir zaman ve doğru yöneticiler, eğitimli gençler, vs..

(Muhtemelen biz göremeyiz)
  • la traviata  (03.08.20 23:53:08)
Öyle bir şey olacağını sanmam. Yakın zamanda hic sanmam. 2007 gibi zamanlara dönmemiz de min 20-25 yıl bence.

  • westblack  (03.08.20 23:57:04)
Biz görmeyiz

  • photo85  (03.08.20 23:57:30)
Bunlar baştan gittiği an max 2-3 sene. Rahat olun türkiye dinamiklerini en güçlü döneminde bile yıkamadı bazıları bu saatten sonra hiçbir şey olmaz.

  • garavel  (03.08.20 23:58:44)
Halkın tabanı o kadar değişti, insanlar o kadar eğitimsizlesti ki 20-25 sene. Malum kisiler gitse sanki yerine sosyalist gelecek, demokrat falan gelecek.
Ulkede satilmadik yer kalmadi, yer gök borç. Yönetim degisse de bu bos yere para alan memurlar, rüşvetle alinan ihaleler vs nasil alinacak?

En son dünyada hangi ülke kotu durumdan iyi duruma 2-3 yilda geldi ki Türkiye gelsin?
  • logisticsmanager  (04.08.20 00:13:17)
Halkın durumunun eğitimle ilgisi çok büyük evet ama ben nüfusun da çok etkili olduğunu düşünüyorum. Istanbul’da kalabalık yokken insanlar daha anlayışlı, daha nazik ve daha sabırlı. Akdeniz ve Ege’dekü sahil kesimleri de tatil zamanlarında çıldırıyor. Kalabalık yokken oralar da çiçek gibi ama tatilci kalabalığı geldiği zaman otoparkta, cafe’de yer kapma işi bile muharebeye dönüyor.

  • pass  (04.08.20 00:26:08)
@garavel'e katılmakla birlikte 2-3 sene de çok kısa geliyor bana. bunlar baştan gittiği an her gün felaket haberi yerine güzel haberler almaya başlarız. o zamandan sonra pek çok kişinin elini taşın altına atacağını düşünüyorum. şu kadar kısa süre içerisinde, onca engellemeye rağmen mansur ve imamoğlunun yaptıkları dahi neler olabileceğini gösteriyor. ancak ekonominin iyice düzelmesi 5-10 yıl arası alır.

  • lesmiserables  (04.08.20 01:51:24)
artmaz neden artsın ?

artması için kaliteli bir eğitim sistemi, insanların keyfinin yerinde olduğu "yaşam savaşı" vermediği bir ekonomi lazım.
  • orpheus  (04.08.20 04:55:49)
ulkede kriz ve zam gibi kelimeleri kullanmak yasak, ulkeyi yoneten 3-5 kisi ekonomi hakkinda 1 kelime bile konusmuyor.

kuzey kore ne zaman duzelirse o zaman duzelir. kuzey kore - suudi arabistan karisimi bir ulkeye cevirmek hakikaten buyuk basari.
  • baldur2  (04.08.20 06:32:59)
Bu arada herkes eğitim falan demiş. Bizim yeterince eğitimli insanımız var. Ama neredeyse hepsi yurt dışında. Bize iyi, işleyen bir hukuk sistemi gerek hepsinden önce. Hukuk gelirse hepsi sırayla gelir zaten.

  • westblack  (04.08.20 09:14:13)
Daron acemoglu why nations fail. Okumanı tavsiye ederim. Benim de böyle sorularım vardı kafamda sürekli. Bu kitap biraz o seslerin kısılmasini sağladı.

  • sonsuz  (04.08.20 11:48:30)
düzeleceğine inancım yok. muhalafet aynı b.kn laciverti gibi. ama daha düzgün bir muhalafet çıkar, o zaman olabilir ama eleştireye tahammül edemeyen kesimle zor.

  • banacevaplazım  (04.08.20 12:14:19)
düzelmeyecek, sonumuz iran gibi olacak, bunu klişe olarak söylemiyorum resmi olarak iran gibi olacağımızın garantisini burda herkese veririm, elinize fırsat geçtiği anda bu ülkeyi terkedin.

bekçilerin akp gençlik kollarının gençlerinden oluştuğunu bilmeyen yoktur sanırım, kendi kolluk kuvvetlerini bile oluşturdular.

muhalefet leş gibi, kılıçdaroğlu gibi işe yaramaz yaşlı bunak koltuk sevdası yüzünden muhalefetin başına geçti, ben bu adamın akp'nin adamı olduğuna artık kesin gözüyle bakıyorum.
  • nahtoderfahrung  (04.08.20 12:25:59 ~ 12:27:27)
akp'nin gitmesi 5yıl
ülkeyi düzeltmek 10yıl
gelişme için çok çalışmak 8yıl
orta karar olma durumu 8yıl

31 yıla falan anca toparlanır.

ayrıca heder olan bir 2010-2020 gençliği var. bunlar bu yıllar arasında 15 yaşında olsalar 2035-2045 arasında 40 yaşında yani söz sahibi olacaklar. o sebeple 2035-2045 arası çok zor geçicek.

2045'i vs bir şekilde atlatabilirsek 2055 gibi ortalama bir türk ailesi her yıl tatile gidebilecek sosyal ve ekonomik yapıya sahip olabilir.
  • duyurukullanıcısı  (04.08.20 13:30:32)