Telefon değiştirme

iPhone'dan sonra Xiaomi'ye alışılır mı? Ne diyorsunuz?

Zavallı iPhone 6S'im ömrünün sonuna yaklaşıyor. Aşağıda bir iPhone sorusu vardı, onu görünce telefon fiyatlarına bakmaya başladım, canım sıkıldı. Bir telefona 12-13 bin lira vermek ve bu paranın 5000 lirasının vergi olması çok fena değil mi ya? Neyse.

Habire telefon değiştiren bir insan değilim. Hatta bu 6S şimdiye kadar kullandığım ikinci akıllı telefonum, o derece. Önce bir Lumia kullandım (Windows phone) sonra 6S hediye gelince Lumia'yı babama verdim ki o da geçen seneye kadar kullanmaya devam etti. 6S bir ara servise gitti, o sırada bir arkadaşımda yedekte duran eski bir Android cihazı kullandım. Başka da Android kullanmadım.

Ben iOS seviyorum, telefondan önce de iPod touch ve iPad mini sahibiydim, uğraştırmıyor beni ne güzel. Eşim Android seviyor, gerçi o Linux da seviyor, işletim sistemi kurcalamak hoşuna gidiyor.

İkimiz de "bir telefona o kadar para mı verilir" diyoruz ama ben Android'e geçmek istemiyorum bir yandan. Adam diyor ki "O paraya çok iyi bir Xiaomi telefon, üstüne Kitchen Aid alırsın, üstüne de para kalır." Çok haklı lan. Ama iOS :(

Sorum şu: uzun süre iPhone kullanıp Android'e geçen ve memnun olan var mı, iyi ki Android'e geçmişsiniz di mi?

iphone se 2020 modeli işini görmez mi

  • nahtoderfahrung  (03.08.20 23:20:30)
iPhone’un başka bir modeline geçmeni öneririm. iPhone 7 Plus kullanıyorum. 5 yıl sonra ilk müdahale olarak bataryasını değiştirdim. Bir 5 yıl daha o beni bırakmasın ben onu bırakmam. İstersen iPhone güncel modeli 20 olsun.

  • pass  (03.08.20 23:21:01)
Bilgisayarda windowsa geçip mutluluğu tadanı gördüm ama telefonda asla:/

  • aks-i endaz  (03.08.20 23:22:15)
ben geçtim memnunum iyi ki geçtim diyorum
ha geçmeden ne yapıyordum gene whatsapp mail duyuru bıkbık aynı nane işlere devam ben memnunum açıkçası

  • basond  (03.08.20 23:22:21)
Alışırsın mihribanım. Şimdi iphone 6s i okutursun 1000-1200 e falan. Çok beter değildir heralde. Xiaomi ile ilgili bütceni bilmiyorum ama 3500 civarı xiaomi mi 10 lite 128 gb var ve 2900 civarı xiaomi mi note 9 pro 128 gb var youtube karşılaştırma videoları var bi bak istersen. Ben olsam mi 10 lite alırım ikisi arasından.

edit: redmi note 9 pro o
  • izmitcan  (03.08.20 23:24:16 ~ 23:25:11)
Ben iphonedan androide geçen gruptanim. Dediğiniz gibi bir telefonu bozulana kadar kullanırım, kolay kolay değiştirmem hatta iphoneum tuvalete düşmese muhtemelen bir süre daha kullanırdım. Android telefonumu da yeni almadım, birkaç senedir kullanıyorum ve gayet memnunum. Bizim evimizdeki her sey (televizyon, hoparlör, bilgisayar, tablet) Android olduğu için rahat ettim açıkçası. 2 saniyede bağlanıyorum. Kullanımı da iPhonea göre daha basit hana kalırsa.

  • fraise  (03.08.20 23:24:18)
Çevremde her iki türlü geçişi yapan bir çok insan var.
Objektif olarak şunu söyleyebilirim, alışkanlıklardan vazgeçmek zordur ama en nihayetinde ikisi de simgelere basarak kullanacağınız bir cihaz. Alışmak çok zor olmaz ama. Mutlaka bir süreç gerekecek. Korkmaya gerek yok.

  • kisa  (03.08.20 23:25:07)
En büyük problem Apple ekosistemi içindeyken oluyor. Ama sadece telefon Apple ise büyük sorun olmadan alışılır.
Geçiş olursa bayıldığım Google photos ile ilgili bir kaç şey söylemek isterim.

  • kisa  (03.08.20 23:26:40)
İphone 6sten samsung a71e geçtim. Şarj konusunda çok mutluyum. Genel olarak da seviyorum ama arkadaşımın iphone 11ini elime alınca kalite farkını hissediyorum maalesef.

  • mg3929  (03.08.20 23:37:36)
@nahtoderfahrung yani işimi görür ama onu alacağıma aynı ya da daha yüksek donanımlı android cihazı üçte bir fiyatına almak bana bile çok daha mantıklı geliyor :)

  • kobuzchu kiz  (03.08.20 23:52:52)
Şu zamana kadar bırak İphone u apple ne çıkardıysa aldım, Mart ayından bu yana ürkek bir şekilde androide geçtim, allahta benim belamı vermesin :D keşke daha önce geçseymişim

  • paramolacak  (04.08.20 00:23:40 ~ 00:23:59)
mis gibi alışılır. alışılmaz diyenlere bakmayın. denemeden konuşuyor herkes.

android'den iphone'a sonra tekrar android'e geçtim. yani her iki değişimi de yaşadım.

kamera olarak android'in yolu uzun gerçekten. ama apple önceden 5k falanken ok idi ama iyice zıvanadan çıktı artık. kalite olarak ortam sosyalliği olarak iphone'un akıllarda bir yeri var ama android eskisi gibi değil. birkaç yıl sonra fark kapanmış olacak.

şu an iphone 8 plus kullanan arkadaşım var senelerce de iphone kullandı, android'e geçmek istiyor. ki çevrem pek çok örneği ile dolu.

android'te xiaomi, samsung, general mobile kullandım. fazlası da vardır hatırlamıyorum. xiaomi'nin kalitesinin farkı ayrı.
  • baldan kaymak  (04.08.20 10:28:01 ~ 10:29:21)
  • turbo sadık  (05.08.20 12:48:06)