skoda fabia 1.2 tsi dsg style

nasıldır?

dsg sorun çıkarır mı çok? honda civic fk1 1.4 i-shift sahibiyim, ikinci araç olarak düşünüyoruz fabia. sürüşü pek güven vermedi kendi aracımla kıyasladığımda, bilemedim. eşim kullanacak, ancak şehirlerarası yolculuklarda da kullanırız tabi ki birlikte.

bir de bu aracın değeri nedir? 2016 model 20.000-30.000km'lik bakıyoruz ama ateş pahası tabi. 140.000'den açıyorlar kapıyı sarı sitede, değer mi?

polo ile arasındaki farklar nelerdir? hangisi tercih edilmeli?

teşekkürler.

aynı motoru rapid spaceback'te kullandım. motor açısından yorum yapabilirim. 1.2 tsi dsg motor genel kanının aksine gayet güzel çekişi olan, az yakan, sorunsuz bir motordu. daha küçük boyutlardaki fabia'da daha da güzel bir performansı vardır eminim.

bir iki defa fabia'nın bu yeni kasa modellerine bindim daha önce, aracın içi geniş hacimli araçlarıyla bilinen skodalarla aynı değil. skoda araçlar her zaman aynı sınıftaki muadillerine göre daha geniş iç hacmi sunar. Ama fabia polo ile aynı tabut hissini verdi bana.

aracın fiyatı diğer tüm modellerde olduğu gibi uçmuş durumda. yine de aynı km ve model yılındaki diğer modellere göre fabia daha ucuz duruyor, tercih edilebilir.
  • bussuru1  (02.08.20 21:03:33)
İyidir, alınır. 1.2 TSI turbo gayet güzel motor. Dsg konusu biraz şans işi diye düşünüyorum.

Benzer fiyatlardaki Polo'larla kıyaslarsak; Fabia hem iç hacim hem de bagaj olarak çok az da olsa daha büyük bir araç, style pakette anahtarsız çalıştırma ve gündüz farı, otomatik klima vb. bir iki ekstra donanım var.

Fakat özellikle uzun yol için ses yalıtımı, iç mekan malzeme kalitesi, sürüş konforu, ikinci el piyasası gibi konularda Polo daha üstün.
  • 038576  (02.08.20 23:13:01)
2016 fabia sahibiyim. 2016 yani eski kasa Polo ile kıyaslanamayacak bir araba. Bi kere Polo 1.2 90 beygirlik motoru kullanıyor, fabia ise 110 beygir yani daha güçlü ve yeni motora sahip. Yine 2016 için konuşursak fabia yeni kasa iken Polo o kasanın son yılında.

Motoru hem şehir içi hem de şehir dışı için gayet yeterli. Hız arabası değil tabi ki ama dsg ile hızlanma ve çevikliği bence yeterli. Yakıt tüketimi de üzmez. Dsg söylendiği gibi şans işi. Ama kendimden, çevremden ve çeşitli forumlarda fabia ile ilgili bir sorun duymadım. Zaten dsg 1.2 değil de yüksek hacimli ve dizel motorlarda daha çok sorun çıkarmaya yatkın bir vites grubu.

Fiyatlar ise maalesef uçuk seviyede, o konuda yapacak bişey yok. Ama 2016 B sınıfı olarak bence sınıfının en iyi arabası.
  • l ikta  (02.08.20 23:22:55)
İş arkadaşım yurt dışına çıktığı için arabasını 5 gün kullanmıştım. Otomatik vites sorunsuz, araba çok sessiz motorun sesini hiç duymadım. Yürüyeni sağlamdı. Açıkçası bu arabaya bu fiyatlar verilmez diyordum fakat kullandıktan sonra fikirlerim tamamen değişmişti.

  • kanlakarisikyagmur  (03.08.20 00:15:03)