saksi cicegi

hayatimda ilk kez cicek bakmaya heveslendim
asiri guzel olmasina gerek yok
ama bocuk gelsin istemiyorum

kaktus disinda bi secenek var mi?

hocam milyon tane seçenek var. kolay bakılsın ve renkli renkli çok çok olsun isterseniz petunya alın. dayanlıklı olsun derseniz menekşe alın. biraz güzel görünsün derseniz küpe çiçeği alın.

evde bakacaksanız zaten niye böcek gelsin. en kötü toprağını değiştirirsiniz bişey olmaz.
  • plutongezegendegilmi  (31.07.20 21:55:51)
Çiçekleri muhafaza edeceğiniz yere göre almanız gerek. Çiçekçiye sorun bunu. Güneşli mi, gölge mi, iç mekan mı, balkon mu, kuzey cephe mi, güney cephe mi, rüzgarı nasıl falan bunlar önemli detaylar.

  • pass  (01.08.20 00:00:05)
çiçeklerin çoğu senede bikaç gün çiçek açıp geride yaprak bırakacak, onun yerine yaprağını falan beğendiğim yeşil bitki alabilirsin. örnek monstera, areka, kensia, sterilizia (çiçekimsi şeyler de açıyor), alocasia, pothos ya da kuşkonmaz bitkisi... türkçeleri böyle olmayabilir ama internette aratırsan çıkar.

  • mirafiori  (01.08.20 00:36:25 ~ 00:36:42)
difenbahya alın, hem ilk kez çiçek bakacaklar için bakımı kolay dayanıklı bir bitkidir, hem şekli şemali güzeldir, hem de zaten böcekleri uzak tutma özelliği olduğundan bocuk çekmez.

yalnız özsuyu zehirlidir, evde ufak çocuk veya evcil hayvan varsa önerilmez.
  • halanne  (01.08.20 10:05:30)