1 Paket Sigaradan Günde 3 Dal'a düşen sigara miktarım hakkında

Selamlar, 15 gün önce covid pozitiften hastanede yattım 1 hafta ayakta tedavi ile taburcu oldum şimdi ev karantinasındayım. Hastane'nin verdiği psikoloji ile ve mecburiyetten 1 hafta hiç sigara içmedim. Ne zaman eve geldim canım çekmeye başladı 10 gündür evde karantinadayım ve sabah öğlen ve akşam olmak üzere günde sadece 3 dal içiyorum. 10 yıldır her gün günde en az 1 paket sigara içen biri olduğumu düşünürsek bu performansım kötü mü iyi mi yoksa kötünün iyisi olarak mı nitelendirilir ?

Yakında günde bir pakete çıkar o, ondan iyi diyemeyeceğim.

  • pati  (29.07.20 22:29:02)
Bırakmayı düşünmüyorsan kötünün iyisi. Bırakmayı düşünüyorsan iyi performans.
2-3 hafta önce bu şekilde azaltarak bıraktım ben de. Bıraktıktan sonra da canım hiç çekmedi. Bırakmayı düşünüyorsan devam et böyle.

  • lesmiserables  (29.07.20 22:34:26 ~ 22:34:41)
Bırakmayı düşünüyorum, ilk sigarayı içerken keyif alıyorum ama sonrakilerden 2-3 fırt çekip atıyorum içemiyorum.

  • paramolacak  (29.07.20 22:38:54)
Pati artı bir.

  • duptıs  (29.07.20 22:47:51)
istikrarlı olursan iyi. yıllardır günde 3 ya da 4 sarma sigara içiyorum. birkaç nefeste biten kısa ve ince sigaralar. bazı günler bu sayı azalıyor ama nadiren artıyor (anca alkolle, o da ayda bir iki). sayıyı kısıtlaman için sigara içmeyi ritüelleştirmen gerek. mesela yemeklerden sonra, o anki işlerini bitirince ödül olarak, yanına mutlaka çay, kahve gibi bir içecek hazırlayarak vs. bu koşullar sağlanmadıkça içmeyeceksin. yoksa ha diyince elini pakete atıp içeceksen o sayı 5 de olur 10 da 20 de olur olur.

  • sir gawain  (29.07.20 22:51:21 ~ 22:52:29)
Durum aslında aynen dediğin gibi @sir öğlen 12 de akşam üzeri 5 te ve gece saat 22:00 da içiyorum ( neden bu saatleri koydum o bende bilmiyorum ). Hatta 22 de içtiğim sigara artık tiksinti vermeye başladı yarısında atıyorum

  • paramolacak  (29.07.20 23:11:30)