Covid test sorusu

Kardesim 4 gun once -su an covidli cikan- arkadasiyla gorustu, bugunku testi negatif cikti. Cumartesi ya da pazar gunu tekrar test olacak (yani gorusmeden 7-8 gun sonra), eger o zaman da negatif cikarsa yuzde 100 negatif oldugunu soyleyebilir miyiz? Yoksa durum o kadar net degil mi?

Görüşmenin detayları da önemli (sarmaş dolaş maskesiz sosyal mesafesiz mi mesela) ikinci olarak kimse %100 diyemez test kitleri %100 doğru sonuç vermediği için ama her iki testin de negatif çıkması temiz olduğuna dair bir kabul oluşturur.

  • candanag  (29.07.20 22:01:50)
Sarmas dolas degil. Ortalama bir mesafeden yarim saat gorusmusler. Kendisinde maske varmis ama karsi tarafi hatirlamiyor. Ondan bir sey alip almadigini da hatirlamiyor.

Peki diyelim ki testler kesin sonuc veriyor. Bugun giren virus 7 gun icinde kendisini kesin olarak gosteriyor mu? Hani sanki hemen testlerde gozukmez gibi bir olay vardi?

Bu hafta sonu da koyden babam gelecekti. Kritik yani o yuzden. Pozitifse pozitif ciksa da gelme desek.
  • ahm1  (29.07.20 22:27:53)
1 hafta covid pozitiften yatmış ve şu ev karantinasında olan biri olarak şunu söyleyebilirim ki,

1- 2 kere sürüntü testi yaptılar negatif çıktım
2- Tomografi testi sonucu pozitif olduğum anlaşıldı.

Hem sürüntü hem tomografi talep edin. Virüs ciğerlere indiyse sürüntünün negatif çıkması çok normal.
  • paramolacak  (29.07.20 22:41:27 ~ 22:42:10)
Maalesef calistigi kurum sadece suruntu testi yaptiriyormus, tomografi isteyemem diyor :(

  • ahm1  (29.07.20 23:00:14)
Abi o zaman yapacak bişey yok belirti bekleyecek.

  • paramolacak  (29.07.20 23:13:24)
Belirtiyi gordukten sonra iş işten gecebilir maalesef.

Neyse bakalim, umarim olmamistir.

Size de cok gecmis olsun.
  • ahm1  (29.07.20 23:43:22)
pozitifmiş gibi davransın 14 gün izole etsin kendisini yapabilirse.

çünkü hasta olduğu halde sürüntü pcr negatif olabilir ve bu onu hasta değilmiş gibi rahat hareket etmesine neden olur.
  • masseter  (30.07.20 00:31:13)