Motosiklet önerisi istiyorum

Merhaba ekşi motorcular. Hem sevecek miyim diye bakmak hem de acemiliğimi atmak için 50 cc bi motosiklet almıştım. Çok hoşuma gitti, şimdi A sınıfı ehliyete de yazıldım, kısmetse 1 ay sonra ehliyetimi alacağım. Sizden otomatik vites 250 cc motosiklet önerisi rica ediyorum. Özellikle kullanmış olanlardan. Şimdilik aklımda Yamaha xmax 250 veya honda forza 250 var. Scooter tarzı olması şart değil ama manuel vites istemiyorum. Önerileriniz için şimdiden teşekkürler.

Motorcu değilim ama ben de çok araştırmıştım zamanında. Piyasası ve kalitesi itibariyle Xmax'i önerebilirim. Hem iyi motor hem de bir süre sonra satıp daha büyüğüne geçmek istersen kolay satılır.

  • himmet dayi  (29.07.20 13:55:11)
Bir X-Max 250 kullanıcısı olarak şiddetle öneririm. Piyasanın lideri zaten, gerisi fasa fiso. Yalnız fiyatlar inanılmaz uçmuş. Araba piyasasında olan durum motosiklet piyasasında da var. Yurt dışından gelmediği için sıfırı bulunmuyor ve ikinci elleri inanılmaz artmış. Belki biraz beklemekte fayda olabilir. Sonbaharda fiyatların normal seviyelere gelmesi olası.

Bu arada şehir içinde kullanacaksanız X-Max 250 şart değil. 150'lik Honda PCX ya da 155'lik Yamaha N-Max de de işinizi görür.
  • halitkin  (29.07.20 14:22:44)
@halitkin +1 Bence de 50'den 250ye çıkmak zorunda değilsin 125cc de işini görecektir. Yakın zamanda xmax 250 kullandım. Oldukça konforlu ve güven hissi veriyor. Ayrıca Yamaha'nın bagaj olayı benim çok hoşuma gitti. 2 kask veya 1 kask+mont alabilmesi çok iyi. Fakat bu kadar parayı bir scootera vermezdim sanırım.

  • the coon  (29.07.20 14:51:37)
Bence almışken 150 değil de 250 cc al. Hatta gücün yeterse 400 cc al. Dediğin kriterlerde 250 ve ya 400 x max bu işin kralı. Motorun ne olursa olsun cc asla yetmez, hep yükseltmek isteyeceksin. O yüzden en az 250 cc. Arada şehir dışı turları falan da yapabilirsin böylece. Koruma ekipmanını unutma, kask takmadan bakkala bile gitme. Hadi kal sağlıcakla.

  • antihero  (29.07.20 17:19:35 ~ 14.08.20 01:19:49)
Zaman zaman şehirlerarası da kullanacağım, o yüzden 125 veya 150 ağır kalabilir biraz. Galiba temiz bi xmax 250 bulmak en ideali şu an.
Bu arada 50 cc ile 75 km uzun yol yapmışlığım da var ama çok uzun sürdü :D

  • cowboy  (29.07.20 20:50:27)