Takip ettiğiniz, beğendiğiniz yerli&yabancı komedyenler, yapımlar

Bu ara kendimi bu alana açmak istedim. Öğrendikçe ve araştırdıkça eskiden komik gelmeyen insanların bile ne yapmaya çalıştıklarını anlamaya başlıyorum. Ricky Gervais sevmezdim hatta katlanamazdim mesela ama bugün oturup bu adam napmaya çalışıyor diye baktım. Emmy, Golden Globe törenlerindeki konuşmalarını hatta son stand up ini izledim. Yani biraz da merak ediyorum bu insanları komik yapan seyi, ya da bir komedyeni komik yapan seyi. Üç kuralı varmış mesela. Bir üçlü sayacaksin, ilk ikisi gayet makul ama üçüncüsünde saçmasapan bir şey söylüyorsun ve insanlar gülüyor. Gora'daki ateş, hava, toprak, tahta muhabbeti gibi (gerçi burada dört unsur var ama neyse). Bazı komedyenler sahnede vücudunu çok fazla kullanıyor, taklit yapıyor, bazılarıysa put gibi duruyor ama ikisi de aynı ölçüde komik olabiliyor. Bu tarz şeylere kafa yormaya başladım çünkü gelecegimle ilgili pozitif bir adım atmaktan kaçındığım bir donemdeyim. Yoğun stres altındayım ve aşırı sıkıldım. Kendim de ileride bir şeyler yazıp çizmek istiyorum, performe edemem çok büyük ihtimalle ama komedinin beni ciddi anlamda besleyecek bir alan olduğunu keşfettim. Sevdiğiniz komedyenleri ve neden sevdiginizi öğrenmek istedim bu yüzden.

Teşekkürler.

Bazen bir derdin vardır komedyen olursun, benim gördüğüm en sağlam komedyenlerin onlara motivasyon veren sağlam bir sıkıntısı var. Mesela Dave Chappele. Bu adam aslında komedyenlik yapmıyor ırkçılıkla mücadele ediyor..Luis ck ve Ricky Gervais bunlar da aslında temelde başka sorunlarla mücadele ediyorlar. Komedi sadece bir araç. Bunu özümsemek önemli komedi için. Bu yüzdendir ki yerli komedyenleri pek samimi bulmam.

  • olaylar olaylar  (28.07.20 02:04:23)
Tina Fey’e çok gülüyorum. Bi de jerry seinfeld‘in comedians in car diye bi prigrami vardi onlarla sohbet ettigi orada kendilerine kimin ilham oldugunu falan sordugunda hep 50lerin hatta 1920-30larin isimlerini sayiyolardi, belki onlara da goz atabilirsin

  • euteamo  (28.07.20 07:00:29)
Bill burr meeeeeeeeeeeeennn.
Norm macdonald

  • logisticsmanager  (28.07.20 09:36:58)