Dura dura kokmuş baza

Birkaç aylığına kalmak üzere, şirket misafirleri için tutulmuş bir daireye yerleştim. Kaldığım odada sadece 1 adet ikea gardrop ve 1 yataş baza var, halı yok. Eşyalar yeni ancak yatak ve özellikle nevresim takımı uzun süre, güneş gören dairede camlar kapalı şekilde beklemekten olsa gerek, kokmuşlar. Bunu gidermenin bir yolu var mıdır?

Koku nemden mi kaynaklanıyor, yoksa güneş görmekten mi bilmiyorum. Eşyada rutubet izi yok, ama koku kedi pisliğini andırdığı için nemle ilgiliymiş gibi geliyor. Daireye girdiğimden beri cam sürekli açık, perde örtülü. Hafif cereyan da var ve sürekli bu şekilde bırakıyorum.

Deodorant/oda parfümü basıp iyice rezil bi karışım yapmaktan veya naftalin koymaktan çekiniyorum (zararlı bir kimyasal olduğundan, ama o kesin çözüm derseniz 1 saniye düşünmem, zira çok rahatsız edici durum). Benzer bir tecrübesi olan veya fikir verebilecek olan varsa çok makbule geçer. Şimdiden teşekkür ederim.

Not:odayı sadece haftaiçi kullanıyorum. Haftasonu yatağı şöyle havalandır, bunu yap vb. önerilerinizi de uygulayabilirim.

Karbonat döküp bekletip sonra ufak süpürge başlığı ile çektirerek kokudan bir nebze kurtulabilirsiniz daha iyi bir öneri gelmezse.
Sonrasında da 200 ml suyla 15-20 damla lavanta yağı karıştırıp fısfıslı bir şişeye koyuyorum çalkalayıp püstürtüyorum.

Ama bunu normal kullanılan yatağa düzenli yapıyorum, hafif kullanım kokularını yok ediyor, kokuşmuş kısmında bilgim net değil.
  • kullanıcıadımbuolsun  (27.07.20 00:16:20)
nevresim takimini varsa yorgani falan ise gitmek icin ciktigin zaman al yanina kuru temizlemeciye gotur aksam almak uzere teslim et. iyice bir yiksansin temizlensin.

bu arada odayi temizlemesi icin temizlikci bir kisi gelsin ve bu kisi mumkunse koltuklari falan aninda piril piril eden makinelerden olan bir yerden olsun. gelsinler evi isildatsinlar, bazayi ve yatagi da makineyle temizlesinler ve ciksinlar.

Aksama kuru temizlemeciden nevresiminizi yorganlarinizi alin ve temiz dairenize giris yapin.

Sirketin misafirlerine saygisi varsa size bu islemleri kendileri yaptirmalari, yaptirmiyorlarsa fatura karsiligi odediklerinizi tazmin etmeleri lazim.
  • SevdaliBulut  (27.07.20 09:34:46)