aramalı mıyım?

merhaba. 16 temmuz'da mülakatlar aşamasının sonuncusuna girdim. bu mülakatta bana sürecin tamamının 3 hafta içinde olumlu/olumsuz sonuçlanacağını, bundan önce envanter testi yollayacaklarını söylediler. ancak beni arayan soran olmadı daha sonra. mülakatlar çok iyi geçtiği için neden yollamıyorlar testi diye sorguluyorum. bütün bunlar 3 hafta sonunda olumsuz dönüş yapmalarına delalet diye düşünüyorum ve canım çok sıkıldı.. şimdi aramak için erken midir? yoksa biraz beklemek mi gerekir?

burada başvuru yaptım 2 hafta oldu ya da sizin durumunuzdaki gibi insanlara biraz şaşırıyorum.iş kabul süreçleri 6 ay kadar sürebiliyor.1 sene sonra olumlu dönüş alanlar da var ki eli yüzü düzgün firmalar için söylüyorum. aramanız önemli değil bu anlaşılır bir şey ister arayın hatırlatın kendinizi ister bekleyin ama geçen süre çok normal bir süre. 16 temmuzdan bu yana 1 hafta geçti, üstelik insan kaynakları 7/24 değil büyük ihtimalle az kişi çalışıyordur

  • ala09  (22.07.20 13:23:06)
kimsenin bir is basvurusu icin 1 sene bekleme luksu yok. oyle bir luksu olan insan zaten is aramaz.

baska is bak. bu insan kaynaklari da ayni online dating gibi ghosting manyagi ciktilar bu arada. ise alindiniz diye ariyorlar sonraki 1 ay ne ses ne seda.

is aramaya bakmaya devam et. kimse babanin oglu degil.
  • baldur2  (22.07.20 13:29:52)
bence biraz beklemede kalın, daha 6 gün olmuş. acele etmeye gerek yok gibi.

  • MtKrt  (22.07.20 14:05:05)
Arkadaşım için geçen hafta sormuştum ben burda; bir hafta oldu ses seda yok diye. Pazartesi aramışlar. Dün tekrar görüşmeye gitti 'geçen hafta arayacaktık ama araya tatil girdi vs' demişler. Türk firmasiysa yaz dönemi, 15 temmuz tatili vs derken ufak aksamalar oluyor. Biraz daha beklemekten zarar gelmez bence.

Bu arada iş başvurusu yapmaya devam edin tabii ki.
  • fraise  (22.07.20 14:16:07)
Kesinlikle beklemek gerekir, 6 gün hicbir sey icin yeterli degil (çok acil bir ise alim olmadigi surece).

  • logisticsmanager  (22.07.20 15:30:24)