ukrayna'da görmeye değer bir şey var mı?

selamlar, kiev ve odessa özelinde soruyorum. gitmeye değer memleketler midir? biraz cahilim o bölge hk.
illa bu dönem için düşünmeyelim bu arada yıl geneli olarak soruyorum.

daha önce gezip sevdiğim memleketler: istanbul, kudüs, tel aviv, antalya, antep, mardin

kiev i biz çok beğenmiştik, gezmesi kolay, gitmişken çernobil turu da yapmıştık.

ucuz bilet bulursak yine kesin gideriz.
  • benaslinda  (21.07.20 13:42:50)
Odessa mimarisiyle ve genel havasıyla çok güzel bir şehir. Ben hiç yazın gitmesem de, deniz kenarında olduğu için yüzmek falan da mümkün sanırım. Muhteşem bir opera binası var ayrıca ve kesinlikle bir etkinliğe gidilmeli orada ihtişamını görmek için.

Ukrayna'da şimdiye kadar Kiev, Lviv, Odessa, Zaporijya ve Kharkiv şehirlerine gittim. Bir aralar favorim Lviv'di ama şu anda Odessa. Yine gitme durumum olursa ilk tercihim Odessa olacak.
  • Thredith  (21.07.20 13:47:35)
Kiev 1 kere, odessa ya 3 kere gittim. Açık açık söyleyeyim, odessa'nın görülecek bir yeri yok. Arkadaşların dediği gibi mimarisi güzel, opera binası güzel, tren garı var mesela o bile içine girince etkiliyor. Ama o kadar :)

Kiev daha güzel, daha çok görülecek yeri var. Kiev'e git derim.
  • eazy  (21.07.20 14:26:21)
E, Lviv de ne var hocam bu kadar? Olayi nedir?

  • ala09  (21.07.20 17:42:55)
2 tane night club var, taş gibi hatunlar var. bi de 10-15 sokak genişliğinde mimarisi çok güzel taş evler var. bu kadar, unutulmayacak güzellikte başka birşeyi yok. opera binasının içini görmesen de olur. şehre google mapsde bi gez bak beğenirsen gidersin. 1.5 günde gezip bitiriyorsun.
ukraynanın bu kadar abartılmasının tek sebebi vizesiz olması :) avrupada, özellikle italya ve fransa sahil kasabaları bunun 100 katı güzellikte ve sizi içine çeken bir ambiyansı var. sovyet aşığı değilsen çok da deymez para harcamaya.. paran varsa öncelik her zaman avrupa.

  • plastic_angel  (21.07.20 19:30:50)
kievde meydan gezdim, 2. dünya savaşı müzesi vardı, tanklar vardı orayı gezdiğimi hatırlıyorum. çernobil turu yapacaktım ama yapmadım, gitmeden önce pasaport bilgini falan göndermen gerekiyor galiba. bir daha sırf çernobil için gitmek istiyorum. vizesiz olması avantaj tabii.

  • fezagezgini_4  (21.07.20 19:35:26)