İstanbul'da son kez yapılması gerekenler

Selamlar,

İstanbul'dan taşınıyor olsanız ve veda etmek isteseniz neler yapardınız? Görülecek yerler, yenecek yemekler her şey olabilir.

Yurt dışına gidileceği için orada yeme imkanı olmayan yiyecekler, yapılamayacak şeyler nelerdir?

Teşekkürler.

Istanbul'dan tasinma kafasina girmişsem son kez özel olarak herhangi bir şey yapmazdım.

Yemek olarak da Turk yemeklerine, özellikle sokak lezzetlerine doymuş olurdum.
  • pass  (19.07.20 21:44:01 ~ 21:45:07)
Midye dolma diyecegim ama bazi ulkelerde artik o bile var. Zaten midye dolma da Istanbul degil, daha ziyade Ege bolgesi kaynakli.

Yaklasik 10 yil once Turkiye'den tasindim, Istanbul'da keske sunu yapsaydim dedigim bir sey hic olmadi. Istanbul'da ozlenecek bir sey bulmak acikcasi pek kolay degil.
  • crown  (19.07.20 22:04:39)
Arkama bile bakmadan biran once kurtulmaya bakardim. İstanbulda olan her seyi disarida da bulursun bence, arctic circle’a gitmiyorsan sayet

  • exlibris  (19.07.20 22:17:27)
yurt dışında yapamayacağın şey boğazı izlemek. vapura bin, yürüyüş vs. yap. yeme-içme işlerinde daha iyisini bulursun zaten yurtdışında.

  • axl  (19.07.20 22:23:40)
henuz gormedigim icin turist gibi bi gezerdim, piri gibi sesli tur uygulamalariyla 2-3 gunumu buna ayirirdim hatta. sorumluluk ve acele olmadan keyfi olarak gezmece. kestane yiye yiye boyle.

  • hjarteblod  (19.07.20 22:40:59)
Gündüz vakti, Taksim-Galatadan karaköye iniş, Galata köprüsü, ordan haliniz kalırsa yürüyerek Gülhane Parkı, Sultanahmet Ayasoyfa yapardım.

Çiya'da yemek yer ve Kadıköy'de gün batımını seyrederdim.

Açıkça teraslı bir yerde gün batımını seyrederdim.

Hafta içi Heybeli ya da Burgaz'a giderdim.

Hafta sonu tüm bunları yaparsanız kesin nefret edeceksiniz:) Yurt dışında nereye gittiğinize bağlı, birçok ürünü bulmak da mümkün. Yemekleri kendiniz öğreniyorsunuz.
  • kaset  (20.07.20 00:04:08)
Islak hamburger
Çiğköfte

  • megalomaniac  (20.07.20 01:06:01)
ya her seyinden o kadar biktim ki sanirim gidene kadar ozel hicbir sey yapmazdim. gittigimde de ozlemezdim eminim. aklima ozel hicbir sey gelmiyor bu sehre dair.

  • in vino veritas  (20.07.20 01:08:05)
Ayasofyaya git kanka. Fotograf ve video falan cek.

  • nax  (20.07.20 08:46:56)
vapur

  • baldur2  (20.07.20 08:53:26)
Sevilen tarihi mekanlara gitmek yazilmistir ama daha once gelip gitmis biri olarak heralde is cikisi kalabaligi saatinde kalabalik bir metrobus hattinda yolculuk etmek diyebilirim. Kalabaligin yuzune bakip acelelerini gorup icinizden "ulan bu da hayat miymis be" demek iyi gelecektir. Baska bir yurtdisi metropolune gitmiyorsaniz (tokyo veya new york gibi) bu kalabalgi bir arada gorebileceginiz baska bir tc sehri yok. Ve sanilanin aksine bu kalabalik veya telas baska yere gidince ozlenebiliyor garip bi sekilde. Sebepleri uzerine hic dusunmedim ama istanbul un gurultusu ve debdebesi ozlenebiliyor ayrilinca.

  • ala09  (20.07.20 09:18:08)
son kez tarihi yarım adaya gider, bulabildiğim en yüksek tepeye çıkar ''seni yenemedim ama tekrar geleceğim istanbul!'' diye bağırırdım.

ne kadar duygusal insanlarsınız yahu?
  • reanarchy  (20.07.20 09:34:02)
sanırım erkek arkadaşımla gitmeyi çok sevdiğimiz, ilişkimiz için hoş anılara sahip olan mekanlara gidip yemekler yerdim.

son bir de istiklal'e gidip "anasını siktiler buranın" diye son 5 senedir söylendiğim gibi söylenirdim.

yemek dışında da başka bir şeyi özleyeceğimi sanmıyorum.
  • dedi ayca  (20.07.20 10:11:23)