Klasik Gitar öğrenmek için en ideal online kurs hangisi ?

sorum başlıkta. pek çok kurs var. hangisi karar veremedim, ücretli olanlar da var, hangisini tavsiye edersiniz?

klasik gitar konusunda bir karmaşa var.

klasik gitar deyince dünyada classical guitar akla geliyor, yani klasik müzik eserlerinin çalındığı çok sesli gitar tarzı, örnek olarak bach cello suite no 2 veya astrurias gibi.

türkiye de ise klasik gitar denince 2 ritim atıp akdeniz akşamları söylemek akla geliyor.

yani ikisi oldukça farklı. müzik eğitim fakültelerinden çıkan öğretmenlerin de çoğu ciddi derecede zayıf olduğu için paranı çöpe atman olası.

sağlam bir hoca bulur çalışırsan çok şey değişir, dandik bir hoca ile çalışırsan tekniğin yanlış gider çok zor düzeltirsin.

ne yapmak istediğine, bütçene iyi karar ver öncelikle.

doğru teknik için uzun süre fiziki ders almak önemli. herşey internetle olmuyor.

mesela elektronik müzik olsa tamam veya basit klavye piyano olsa tamam gitar , keman vb öyle değil.

kontrabass çalışırken zor partisyonlarda nefes almayı unutuyordum, benim hoca notaya nefes alıp verme yerleri bile yazmıştı, sonra düzene girdi böyle ufak binlerce detay var.
  • hem şişko hem deli  (19.07.20 12:27:20 ~ 13:08:09)
Ücretli uygulama olarak Yousician iyi. Yukarda yazılan KGÇÍ de iyi. Ingilizceniz varsa YouTube'da kaynak kum gibi.

  • ryhmer  (19.07.20 13:50:00)