Ekrem imamoğlu’ndan memnun musunuz?

Sorum İstanbullulara, özellikle çevrenizde akpli olup imamoğluna verenler, ya da direkt chp’li olup verenler. Nedir şu an durum, memnun musunuz?

istanbulluyum ama yurt dışında yaşıyorum. icraatlarını takip ettiğim kadarıyla bence şu ana kadar başarılı. vaad ettiği çoğu şeyi yaptı (süt dağıtımı, atlar, şeffaflık, yağmur sularının tahliyesi, istihdam, aylık öğrenci akbilin fiyatını düşürmesi vs...). bence mecliste çoğunluk kendisinde olsaydı daha da iyi işler yapardı bu zamana kadar.

benim gözlemim bunlar tabii. istanbul'da yaşayanlar daha iyi anlatırlar.
  • elektr10  (14.07.20 19:38:47)
elektr10 +1

  • blatta hiberna  (14.07.20 19:43:20)
Yolları yaptığı zaman memnun olurum. Şu anda her çukurdan geçişimde kendisini anıyorum.

  • catch the arrow  (14.07.20 19:46:03)
Açıkçası nötrüm. Mansur Yavaş'ı kendisine tercih ederim.

  • ascendant  (14.07.20 19:50:37)
Memnunum, hizmet babında hayatıma dokunan iki hizmeti oldu, biri haftasonu 24 saat ulaşım, muazzam bir hizmet oldu, biri de metro entegre hatlarında metrodan aktarmanın ücretsiz olması küçük görünse de ince düşünülmüş bir güzellik bence.

Bunun dışında vakıflara paranın kesilmesi ve daha şeffaf bir yönetim anlayışı güzel bir şey, sosyal medyada gördüğüm kadarıyla yıllardır çözülmesi beklenen bazı sorunları çözüyor gibi görünüyor bu ona en büyük artı olacaktır.

Yol konusu heralde bu ülkede çözülemeyecek en büyük sorun :)
Memleketim çatalcanın bir köyü, köy yolları yanlış olmasın 1999 yada 2000 yılında köy hizmetleri tarafından asfaltlandı, çok küçüktüm ama nasıl bir iş yapıldığını hatırlıyorum, sonra yıllar boyunca bir çok yol kazıldı edildi, neredeyse tamamı gitmişti, sonra belediye tekrar asfaltladı yama yapmadan, belediyenin asfaltladığı yollar 2 sene çöktü çatladı bozuldu ama bir yol vardı 17-18 senedir duran köy hizmetleri tarafından yapılan, tek bir çukur bile yoktu desem abartmış olmam, yani yapılan iş kalitesiz, kalitelisi de muhtemelen çok maliyetli.

not: Bence Kadir Topbaş da kötü bir yönetici değildi ama AKP himayesi altında idi ve yolsuzluğa her türlü bulaşmak zorunda birisiydi, bağımsız bir yönetici olabilseydi kendisi istanbulu iyi bir noktaya taşıyabilirdi diye düşünüyorum.
  • atom karincanin torunu  (14.07.20 19:53:23 ~ 19:56:31)
Memnun olmamamız için adaletli bir şekilde değerlendirme yapmamız lazım.

Gelir kaynaklarının, toplanan yardım paralarının, yatırım kredilerinin yasal bir şekilde gasp edildiği,

Bazı yandaşların belediyenin icraatlerini kâh yağmur kanalizasyonuna kum torbası doldurarak, kâh otobüs seferleriyle ilgili mağduriyet yaratacak manipülasyonlar yaparak sabote ettiği (ki bunlar yakalananlar),

Medyanın desteğinin kesildiği ve tam tersine işi gücü bırakıp belediyeyle muhalefet ettikleri,

İlçe belediye başkanlarının bile tekere çomak soktuğu,

Geçmiş dönemlerden kalan kronik sorunların dalga geçerek sorumlusu olarak ilan edilen bir belediye yönetiminden bahsediyoruz.

Mansur Yavaş'la kıyaslama konusuna gelince... İmamoğlu, Mansur Yavaş gibi kendi başına bir 'güç' değil. Ayrıca Mansur Yavaş İmamoğlu gibi hükümetin hedefinde değil. İktidar en üstten en alta kadar direkt İmamoğlu'nu yıpratmaya çalışıyor.

İstanbul'u yönetmek Ankara'yı yönetmek gibi değil. 39 tane ilçe var. Elinizdeki kısıtlı kaynaklarla, sürekli zarar vermeye çalışanlarla ve devlet desteği olmadan, mafyatik güçler kullanmadan belediye yönetmeye çalışıyorsunuz.

Taksilerden şikayetçiyiz İstanbul'da ve bu konuda bin yıldır bir şey yapılamıyor. Belediye birazcık yetki kullanıp terbiye etmeye çalıştı, anında belediyenin elinden yetkilerini almaya çalışıyorlar. Bunu yapanlar taksi şoförünün çıkarıp cinsel organını göstermesine kadar gelen ileri giden şoförlerin taksicilik yapmasında sakınca görmeyen tipler. Yani çok detaya girmek istemiyorum ama olayların altında yatan başka şeyler var.

Belediye yanlışlıkla bir icraat, yenileme, değişiklik yapmaya kalksın anında yetkisi alınıyor, ödenekleri kesiliyor. Yani bu şartlarda kimseyi savunmadan ya da eleştirmeden, yorum yaparken adaletli olmak lazım.
  • pass  (14.07.20 20:06:57 ~ 20:14:05)
cok memnunum. daha buyuk mevkiilere gelmesini diliyorum.

  • ehti  (14.07.20 20:10:02)
cok memnunum umarim firsati olur da daha cok isler yapar.

  • in vino veritas  (14.07.20 20:14:50)
valla benim işime yarayan bir hizmeti olmadı açıkçası ama sadece vakıflara giden paraları kesmesi bile yeterli benim için. ama 65 yaş kartlarını ücretlendirebilirse hayatımın sonuna kadar oy veririm valla.

not: oyvermeyenspor
  • beyaz power ranger  (14.07.20 20:16:24)
topladığı paralara, çektiği kredilere el koymalar, kum çuvalları, iett şoförlerinin yaptıkları olmasa daha da memnun olurduk.

  • nahtoderfahrung  (14.07.20 20:19:52)
sürekli engellenmesine rağmen çok iyi şu ana kadar. etrafındaki iş bilmezleride ayıklarsa daha iyi yerlere gelebilir.

  • ayseee  (14.07.20 20:53:12)
Beylikduzu belediye başkanı olduğu dönemden beri memnunum; Büyükşehir Belediye Başkanı oldu, yine memnunum.

O kadar engellemeye rağmen elinden geleni hatta fazlasını yapıyor.
  • fraise  (14.07.20 20:58:29)
Her sabah metrobüs beklerken duraklardaki ekranlarda RTE'yi seyretmemek yaşam kalitemi arttırdı.

  • wish i could find a way to disappear  (14.07.20 21:30:57)
kadir topbaş'dan kesinlikle iyi.

daha iyi şeyler yapabilir ama adamla çok uğraşıyorlar.
  • duyurukullanıcısı  (14.07.20 21:43:35)
eskisinden iyi. vapurları 5 kuruş yapması, öğrenci indirimi çok güzeldi. onun dışında bana dokunan bir faydası olmadı. akp dışında kendisine rakip çıkacak, daha iyi vaatlerde bulunan biri olursa oy veririm ama. süper değil.

  • mehmed resad  (14.07.20 21:51:22)
son zamanlarda daha az konuşup daha çok iş yapıyor. medyatik değil eskisi kadar, güzel bir şey bence. böyle devam ederse daha çok oy alacaktır.

  • avianthem  (14.07.20 21:52:11)
En sevdiğim işi 24 saat ulaşımı açması oldu. Gerçekten gece eve dönerken çok zor ve sıkıntılı oluyordu. tek metroyla 20 dakikaya evdeyim. Taksilere 3 bira parası vermekten kurtulduk.

onun dışında bana başka yararlı şeyi olmadı ama malum partiye para aklamak için kurulan yandaş yerleri falan ortadan kaldırmasına ise koca bir kalp. Bu özel şehri baştan yaratacak hali yok adamın, bence o kadar engele, haine, trolle göre elinden geleni yapıyor. Ve yukarıda bir arkadaşın dediği gibi eskisi kadar medyatik değil, göze batmıyor. Bu medyatiklikten elini ayağını çekmesi iyi oldu.
  • eazy  (14.07.20 22:06:30)
Şu son metro parasına el koymaları büyük rezillikti, en büyük planladığı proje metro çünkü anladığım kadarıyla. hem görünür kısa vadeli hem de uzun vadeli planları iyi, en az 2 dönem kalır umarım ve bir sonraki dönem daha çok anlaşabileceği bir hükümetle çalışır. mevcut olan mafyanın yapmayacağı işler yapıyor.

Mansur Yavaş'la karşılaştırmayı da çok doğru bulmuyorum, aynı şartlarda değiller. İkisi de değerimiz, ikisine de ihtiyacımız var. Hükümet çevreleri sağolsun ikisini kapıştırmak için ellerinden geleni yapıyorlar, düşersek hata etmiş oluruz.
  • montreal  (14.07.20 23:10:20 ~ 15.07.20 06:42:16)
Mansur yavaş bu süreçte daha başarılı oldu bence.Seçim olsa İmamoğlunun aynı seviyede oy alabileceğini düşünmüyorum.Daha çok ses getiren işler yapmasını bekliyorum.Otogar olayı çok iyiydi ama metrolar konusunda plan ve projeler akp döneminde başlandığı için hazıra kondu algısı var ve bu algıyı kırmak kolay değil.Belki halk ekmeği 500 kuruş yapmak,akbili 1 tl seviyesine indirmek özellikle ekonomik düzeyi düşük sağ ağırlıklı partilerin hakim olduğu yerlerde daha çok katkı sağlar.

  • essoist  (14.07.20 23:38:40)
gayet memnunum. pişman değilim.

  • istanbul gecesi  (15.07.20 00:22:28)
"hak yemem, hakkimi da yedirtmem"

ozellikle cumlenin ikinci kisminin hakkini verdi su ana kadar.
  • baldur2  (15.07.20 00:29:46)
herşeyden önce samimi bir insan. genç, enerjik, hassas.
iyi bir insan.
seviyorum kendisini. başarılı da buluyorum.
  • alicandan  (15.07.20 00:42:44)
Ben İstanbullu değilim ama hemen yanıbaşında biri olarak kendisini, çizgisini fevkalade düzgün buluyorum. En çok da o kadar engellenmesine rağmen çabasına hayranım. Allah sağlık sıhhat versin kendisine.

Ayrıca Mansur Yavaş ile kıyası doğru bulmuyorum. Zira ikisine aynı derecede yaklaşmıyor hükümet.
İmamoğlundan ciddi korkuyorlar.

Hala o ceketi, kravatı çıkardığı sahneyi izliyorum. Bana ilk kez böyle bir kazanma duygusu yaşattı. Galiba çok seviyorum ya :)
  • Kediyi üzdün  (15.07.20 06:45:34)