İngilizce altyazılı izlemek

Merhaba...

Mükemmel olmayan ama çok da kötü olmayan düzeyde bir ingilizcem var. Fakat sorunum İngilizce bir şeyler izleyemiyorum. Bir metni okurken problemim yok, fakat izlerken altyazıları takip edemiyorum.

başlangıç seviyesi bile olur, alıştırma amaçlı ne izleyebilirim? İşten de ayrıldığım için bolca vaktim var. Buna ağırlık vermek istiyorum.

İngilizce altyazılı izleyebileceğim neler önerirsiniz?

Teşekkürler.

pratikle geliştirilebilir bir durum bu. zorlaman lazım izleye izleye. başlangıç için daha önce izlediğin, ne anlattığını bildiğin film veya dizileri izleyebilirsin. kaçırdığın noktaları bağlamdan çıkartarak gerçek bir "öğrenme" deneyimleyebilirsin zira.

  • Bruce  (14.07.20 00:50:13)
İnternette Özkan Çelen ve Etkili pratik ingilizce videolarına düzenli çalış
Günde 10 dk duoling yap
Altyazılar geçerken kelime anlamı veren platformlar var oraya bak.

Sonuçta ingilizce yeterli olmadığı için anlamıyorsun diye düşünüyorum. Öneri olarak Seinfeld ve 70'ler gruplarını tavsiye ederim. İngilizceleri çok berrak şarkıların.
  • kaset  (14.07.20 01:02:35)
Klasik friends tarzi diziler, Pixar animasyonlari falan. Olay orgusunu anlamasi kolay, bol gundelik diyaloglu seyler

  • hot potato  (14.07.20 01:12:35)
komedi dizilerini izle. genel konu hakkinda bilgin oldugu icin daha kolay gelir.
dizilerin direk linklerini mesaj olarak atiyorum.

  • rm  (14.07.20 04:06:52)
Breaking Bad, Better Call Saul.

  • ryhmer  (14.07.20 10:05:45)
Bunun için Friends, Seinfeld vb. diziler birkaç cümle kaçırsan da akışa büyük bir etki yapmayacağı için en iyi çözüm. Sonra da Brooklyn Nine-Nine versiyonlarına geçersin. Ayrıca alt yazıya ''anlamalıyım, anlamalıyım'' diye bakarsan zaten anlamazsın. Kendini serbest bırakman gerekiyor, bir noktadan sonra otomatikleşiyor ve kendiliğinden akıyor yazılar zaten. Pratik en önemli nokta burada.

  • whyamy  (14.07.20 10:13:24)
İngilizce dublaj, ingilizce altyazı ile izlersen bir süre sonra kelime dağarcığın da genişleyince altyazıya bakmıyorsun bile. Ben bazen altyazı eklemeyi unutuyorum, farkına bile varmıyorum.

  • kimlanbu  (14.07.20 10:58:16)
Extra English dizisi ile başlayabilirsiniz. İngilizce öğrenmek isteyen kişilere yönelik olarak çekilmiş bir dizidir. Ayrıca izlemeden önce dizide kullanılan kelimelere Diziyle Öğren den çalışırsanız izlerken daha rahat anlarsınız.

Dizide kullanılan kelimeler: diziyleogren.com

Diziyi şuradan İngilizce altyazılı olarak izleyebilirsiniz: www.youtube.com
  • tencere  (10.08.20 13:31:09)