Kahır Mektubu Şarkısıyla Alakalı Bir Yazı, Anı...

Merhaba. Zeki Müren’in çok güzel söylediği çok damar bir şarkıdır kahır mektubu. bu şarkının hikayesiyle alakalı bir yazı okumuştum. Zeki müren dostlarına ilk defa dinletiyor bodrum’da.. o zamanların çok bilinmeyen bodrumun bir yerine gidiyorlar plakla, pikapla beraber. Hatta jenaratör götürüyorlar yanlarında. Neredeydi o yazı yav??

Yıl 1983...Bodrum da Bardakçı koyunda denize giriyoruz.Öğle sonu saatleri idi,Zeki Bey şöförü Mithat'ı çağırdı,Bodruma gidip bir minübüs kiralayıp gelmesini istedi.Çok geçmeden bir Ford minübüs geldi.Rahmetli beni beraber tatile geldiğimiz Hacı Karaoğlunu aldı ve yine rahmetli olan kendi kadim arkadaşı Şahap Koptagel'i ve ahçısı Mehmet Ustayı da alarak minübüse bindik. Mehmet Ustaya da evden makineyi de alalım dedi.Evinin önüne gittiğimizde Mehmet Usta minübüsten inerek bir torba içerisinde büyükçe bir alet alıp geldi.O zamanlar henüz el değmemiş ve bakir olan Türkbükü ne gidiyoruz dedi.Elektriğin bile olmadıpı jeneratörle çalışan bir kır lokantasına oturduk.Lokantanın üzeri hasırla kaplıydı.2 masa birleştirip oturduk.gelen garsona " Mantar soslu fırında çupra söyledi.Bir süre sonra büyük bir sinide mantar soslu çupra geldi.Bizler zaten o zamana kadar içiyorduk...Bodrum da sahilde içmemek olurmu hiç ?alık la da rakıya vurunca herkesin kafası keyf olmuştu.Zeki Bey ahçı Mehmet staya makineyi çıkarıp getir dedi.Makine oldukca büyük ve kaliteli bir teypdi.Zeki Bey şahsi çantasından bir kaset çıkardı.Bu kaset Almanya da son okuduğum LP nin kaydı.Şu anda benden başka Türkiyede kimsede yok.LP de henüz piyasada yok dedi.Teyp dönmeye başladığında bu şahane şarkı çalmaya başladı.Sadece biz masadakiler değil,tüm lokantadaki müşteriler nefes almadan dinlemeye başladık.Orada ağlamayan kalmamıştı....Kendisi de dahil.BU ŞARKIYI DİNLEYİP DE O GÜNÜ VE RAHMETLİNİN BİZLERE YAPTIĞI O BÜYÜK JESTİ ANIMSAMAMAK OLURMU ? IŞIKLARDA UYUSUN ....YATTIĞI YER NUR GÖLÜ OLSUN...

www.youtube.com
  • la traviata  (11.07.20 11:04:08 ~ 11:04:20)
@la traviata gözümsün :) pikap ve jeneratör olayını yanlış hatırlıyormuşum. Sabah sabah şarkıyı dinlemek istedim, aklıma bu yazı geldi..

  • silah taciri  (11.07.20 11:11:49)