gözlük alırken nelere dikkat etmek gerekir?

hangi malzeme çerçeveler iyidir?

çerçeve şeklini yüz şeklimize göre seçmemiz gerektiğini biliyorum mesela.

başka detaylar var mı?
iyi markalar nedir?

Son iki gözlüğümü Atasun'dan satın almıştım. Hiçbir sorun yaşamadım. Çalışanlar daha ilgili ve bilgililer böyle firmalarda. Gözlüğün camı, çerçevesi ile alakalı bir sorun yaşadığımda satın aldığım yere gidip, çözüm bulabilmek benim için önemli, Atasun'da da bu konu üzerine sorun yaşamadım. Her çeşit fiyata çerçeveleri var üstelik.

  • GoodMorningTeacher  (09.07.20 21:06:06)
Ilk gozlugumu atasun optik'teki en ucuz cercevelerden almistim, 50 lira gibi biseydi. 2 kez mahalle arasi gozlukcude cam degisti gozum bozulmaya devam ettigi icin ama cerceve saglam hala, 5 yil oldu. Arada vidalari gevsiyor sadece.

Ikinci gozlugumu sirf degisiklik olsun diye aldim, daha buyuk cerceve istedigime karar verdim. Bu noktada madem surekli gozluk takiyorum bari biraz daha iyi bir sey alayim diyip opmar optik'ten 350 liralik bisey aldim 2017de. 1 seneye kalmadan burnuma degen yerdeki kaplama soyulmaya basladi, burnumun yaglanmasina dayanamadi sanirim. Onun da camlari kez degisti, kullaniyorum hala. Gordugum surece sorun olmadigina karar verdim.

Cerceveler arasinda temel fark, ucuz olan tamamen plastik, pahali olanin saplari metal olmasi. Hafiflikleri ayni. Ucuz olan daha esnek. Burnum kemikli, ama her iki gozluk de guzel oturuyor, agir hissetmiyorum. Gercekten cok hafif cerceve icin titanyum cercevelere bakabilirsiniz.
  • taurina  (09.07.20 21:08:47)
persol alıp hep memnun kaldım

  • superb  (09.07.20 21:15:02)
Şu burna gelen kısmının rahatlığına dikkat etmelisiniz. Burun şeklinize göre kemik çerçeve denen tiptekiler burnunuza oturmayabilir veya çok acıtabilir mesela.

Bir de metal çerçeve çok tercih etmeyin, titanyum olabilir. Metallerin sapları/ortası cildinize temas ederse özellikle yaz aylarında terlediğinizde tahrişe sebep olabilir. Dandik plastik malzemede de bu sorun oluyor, terleme ile renkleri atıyor. ;

Kulak arkasını da iyi ayarlatın; kulağınızı fazla sıkarsa baş ağrısı yapacaktır.

Gözlükçüde denediğiniz çerçeve büyük olasılıkla boş olacak/göstermelik bir camı olacak. Ona numaralı camlarınızın ağırlığının da ekleneceğini hesap edin. Camlar hafifledikçe fiyatları artar.
  • wish i could find a way to disappear  (10.07.20 14:04:36)