kedim spagetti niyetine ip yiyor

ne bulsa ip olarak parçalıyor onu geçtim zaten, özellikle örme mouse kablosu olsun, ince kablo olsun aux tarzı falan affetmiyor. bi oltası vardı(olta da dayanmıyor yeni oltasını aldım 2 zıplattım 2 saniye harşharş diye altı ipi ağzına ve ip 2 parçaydı) neyse sonra aldım bağladım falan sonra unutmuşum bi yerde oltayı bi baktım parçalamış ve orta parmak boyutunda bi parça lastikli ipi spagetti gibi yutuyordu durduramadım yatağın altına kaçtı.

ben ne yapçam bu olayla bilmiyorum normalde pek kemirme huyu yoktu şu aralar çok coştu bi yol yordam gösterin yoksa dilendircem verdiği zararı çıkarması için veya evlere kiralıycam çok şirin gitsin parasını çıkarsın :(

Veteriner, bi kedinin bağırsaklarının bu şekilde yırtıldığını ve malesef kurtaramadıklarını anlatmıştı. Lütfen dikkat edin, ortalıkta hiç ip vb. bırakmayın. Parçalayıp ip gibi yutacağı şeyleri de bırakmayın.

  • megalomaniac  (08.07.20 23:34:49)
İp tehlikeli bence kendi haline birakmayin ve dikkat edin. Dişleri kaşınıyor olabilir mi? Kemirmesi için oyuncak vs alın. Silikon gibi kemik almıştık biz.

  • elorelia  (08.07.20 23:41:34)
evde kedi çimi tarzı bişey bulundurun. Onu didikler.

  • patates  (09.07.20 10:16:19)
patates'in dediği kedi çimi +1, marketlerde on tlye satılıyor hazır ekilmiş kedi çimi, bir de çimler büyüyüp de eşşek sıpaları yiyip bitirince kutusunu boşaltıp kedi maması/suyu için kap olarak da kullanabiliyorsunuz. ip yutma olayı cidden tehlikeli, ağızdan çıkarmaları çok güç, popodan ucu çıkarsa çekebiliyorlar diye biliyorum, o da hayvana eziyet artı megalomaniac'ın dediği gibi bağırsaklara dolanma durumunda kurtulamaz. mouse'u wireless kullanıp diğer kabloları da tuvalet kağıdı rulosu, kağıt havlu rulosu gibi şeylerin içinden geçecek şekilde saklayıp, üstlerine sirke, limon, nane ya da okaliptus yağı, en kötü vicks ya da kedi köpek savar kokulardan sürer ya da sıkarsanız, dokunmayabilir daha fazla. oyuncak olarak da olta değil de elorelia'nın dediği gibi oyuncaklar daha mantıklı olur, bir de mesela hareketli bir kediyse top içerikli kedi oyuncakları var ya, onların böyle kat kat olanları da var, onlarla da oynayabilir, enerjisini atar. ip cidden sakat yani. ha, hatta aklıma geldi, bir tanesi ucunda iğneyle ipliği yutmuştu, zor kurtarmışlardı eşşeği :(

  • pasp  (09.07.20 11:16:09)