Emlakçı sorusu

bir emlakçı ile bi süredir 2000 kiralı arakat bir daire için görüşüyorduk. Kadın evi beğendiğimi anladı. Sonra daire boşalmadı ben de çıkamadım.

Bu daire için konuşurken istersen bekle biraz zemin kat şu an 1400e oturuyor, o evden çıksın 100 200 koyar üstüne ev sahibi oraya geçersin dedi. Yani daha uygun olur falan hesabı.

Ben de geçen aradım dedim ki ev ne oldu ne zaman çıkıyorlar. Bu da dedi ki 1 aya çıkacaklar ora arakattan daha ucuz 1800 lira. Sonra ben de hani 1400e oturuyordu falan diyince yalan söylemeye başladı onu başka eve demişimdir diye. En sonunda da onun için aramızda orta yol buluruz dedi.

Şimdi ben bu kadına daha güvenip bekleyeyim mi? Yoksa hazır yalanını yakalamışken sen de diğer emlakçılar gibisin diyip terk mi edeyim? Ev benim için wn süper ev değil ama fena bir alternatif de değil.

Bütün emlakçılat karşısındakini bir şekilde söğüşleme peşindedir. İstisnasız. Emlakçılok mesleğinin tanımı budur yani, o derece. Kendine yakışanı yapmış, yapmasa emlakçı olmasının da bir anlamı olmazdı. Bence irtibatı kes.

  • sorularimicinfeykhesap  (05.07.20 02:11:20)
zaten 100-200 koyar demiş. şimdi size 1800 diyor, orta yol buluruz diyor, yine 1600e bağlar. içinize sindiyse bekleyin bence biraz daha. sonuçta ev tuttuktan sonra emlakçı ile pek diyaloğa girmenize gerek kalmayacak. ev bulmak gıcık iş.

  • ceketimi alip cikcam  (05.07.20 02:15:19 ~ 02:21:04)
Onun orta yolu 1600, öyle bir zaman ki herkes her şeyin fiyatını abartarak koyuyor ev araba kiralık arsa her şeyin fiyatı şişirilmiş halde yapacak bir şey yok enflasyon değerleri gerçek değil. Emlakçıların hepsi böyle ama yanı başkasına gitseniz o da böyle veya benzeri şeyler yapacaktır. Ev içinize siniyorsa çıkın ama zemin kat ses gürültü zilinize basma vs çok maruz kalabilirsiniz böyle şeylere unutmayın

  • monkey  (05.07.20 07:46:40)
sorularimicinfeykhesap +10000
emlakçıya güvenme. kendi başının çaresine bak. emlakçılara güvenme boşuna.

  • seyduna6687  (05.07.20 12:02:04)
Ara kattaki daire 2000 TL ise zemin katta aşağı yukarı +- 100 - 200 TL bu civarda olur yani 1500 - 1600 TL olması düşük bir ihtimal. Ev araba ve bir çok ürünün fiyatı arz talebe göre oluşur fiyatı piyasa belirler mal sahiplerinin istediği fiyattan fiyatlandırmasının piyasaya çok bir tesiri yoktur zira arz az olduğu için talep fazlalığı var. Mortgage faizleri cumhuriyet tarihinin en düşük seviyesinde konut satışları ve kentsel dönüşüm patlamış durumda. İlk 6 aydaki kredi başvurusu tüm zamanların rekorunu kırmış durumda. Kentsel dönüşümle yıkımlarda arttığı için kira rayiç bedelleri yükseliyor. Asıl etkiyi 5-6 ay sonra göreceğiz kira rayiçleri ciddi nispette artacak.

  • acebi  (05.07.20 17:42:53)
Kadın sahtekar, ayrıca istediğin ev de olmamış, dahası zemin kata 1800?
Ben olsam aramaya devam ederdim.

  • alfred  (05.07.20 18:40:13)
Emlakçıya güvenmek mi asla

  • basond  (05.07.20 20:36:00)