fethiye nasil bir yer

Fethiye'de 3-4 gun tatil yapma niyetimiz var, cok da guzel bir otel bulduk aslinda fethiye marinada. Daha once gitmedigim icin bilgim yok ama eskide falan yazilan seyler cok olumsuz. Cok suriyeli var, her yer cok pahali pound cinsinden falan. Gercekten boyle mi yoksa nezih, guzel yerler de var mi? Surekli fethiyenin merkezinde olmak zorunda degiliz yakin yerlere de gidebiliriz gun icinde.

Biz 4 yıl önce oludeniz'e gitmiştik; çok güzel bir tatil geçirip dönmüştük, hala aklımızda tekrar fırsat bulup gitmek var da farklı yerlere gidelim diye es geçiyoruz.

Biz gittiğimizde Suriyeli filan yoktu, hediyelik dükkanlarda pound olayı doğru ama restoranlar öyle değildi diye hatırlıyorum ya da öyleyse de benim çok dikkatimi cekecek derecede absürt bir fiyatlandırma değildi. Denizi çok güzeldi, akşam icin iki tane çok güzel yer kesfetmiştik, dönüşümlü gidiyorduk. Bir de çok fazla aktivite imkanı vardı; yamaç parasutu de yaptık, antik kent de gezdik. Dönüp bakınca güzel bir tatildi benim için.
  • fraise  (03.07.20 14:38:51 ~ 14:39:35)
@fraise cok tesekkurler :)

  • la mort heureuse  (03.07.20 15:08:12)
suriyeliler, fethiyeye yerlestirilenleri diyorsaniz onlar Yayla taraflarinda.
ama artan bir arap turist yogunlugu var. bir de yerli turist cok daha rahatsiz edici.
otel marinanin cok ilerisinde de olabilir ama yine de cok uzak degil. hemen paspatura yakiin tarafta da olabilir.

oludenize falan giderken yemeginizi falan alipta gidin, hangi plaj olursa olsun. oradan birsey almak zorunda kalmayin. yol uyerinde bir suru market, tavukcu falan var.

benim tavsiyem araba varsa, 1 gun saklikent tarafina gidin, yakapark (balik)+tlos, yolda gozleme yersiniz, zeytin falan alirsiniz.

tekne turu. fakaat hangi koylara gittiklerine bakin, bedri rahmi koyu olsun mesela.
ama iki tekne turu var biri oludenizden biri fethiyeden. soguk su sevmiyorsaniz fethiyeden gidin. hepsi guzel.

ovacik pound cinsinden olabilir ama ben oraya gidipte takilan biri degilim. zaten gorunce sizinde oralarda takilacaginizi pek sanmiyorum. fethiye kordonda guzel kafeler var. simit sarayi, starbucksta var.

balik pazari pahalidir, lokum alacaksaniz mendos ve servet sekerleme var. servet biraz pahali.
  • durgunfoton  (03.07.20 15:10:48)
temmuz-ağustosta çok sıcak olur.

  • nuisance  (03.07.20 15:16:10)
fethiye tatil için çok uygun biyer.

Hisarönü denilen mevki küçük ingiltere herşey pound. Ama merkezde çok uygun güzel yemek yapan yerler var. iksirci tezcan'da tost yiyip atom için (merkezde belediye arkasında). kordon,da boğaziçi'nde rakı balık yaptıkdı ücret fena değildi. kordonda birsürü restoran var istediğinize takılabilirsiniz genelde fiyatları kapıda yazıyor. paspatürde bira keyfi yaparsınız etrafında bir sürü hediyelik eşya dükkanı var.

koyların olduğu tarafta boncuklu koyu efsane. illa şezlong kiralamak zorunda değilsiniz. Araç varsa katrancı ve ya günlüklüye gidebilirsiniz.

kayaköye gidebilrisiniz. gözleme ve sac böreğini güzel yapıyorlar. pazarına (salı) denk gelirseniz pazarda yiyin.

fethiye iyidir güzeldir.. kendiniz keşfedin birazda.
  • 1917  (03.07.20 15:21:42)