acil, su kaybi??

babam dün güneş altında ağır iş yapmış su da içmez pek, 67 yaşında, çok su kaybedip yorulmuş, bugün baygınlık geçirdi, şuan bunları çok kötü durumda yazıyorum. ambulans geldi, değerlerini ölçtü her şey normal dedi yorulmuş su kaybetmiş dedi ve gitti.

şuan çok bitkin şekilde yarı uyuyor. maden suyu içirdik. su içireceğiz.

başka ne yapabiliriz? ne yapmamalıyız, lütfen yardım. gerçekten kötü durumdayım.

Ve Sabahtan beri çok çok bitkin durumdaydı yatıyordu...

  • ssiradanbirigibi  (02.07.20 23:19:24)
Sakin olun, zaten yapmanız gerekeni yapmışsınız. Kötü olacak bir şey yok. Bu gece, yarın bol bol su içmesine dikkat edin, ayran da olur. Kola gibi şeyler pek içmesin içiyorsa, demli çay, kahve içerse daha bol su içsin. Oldu bitti.

  • kobuzchu kiz  (02.07.20 23:22:35)
kobuzchu kiz +1
panik yapmayın. zaten müdahale edilmiş. yavaş yavaş kaybettiği mineralleri yiyecek ve içeceklerden toplayacaktır. yormamaya dikkat edin. normal şartlarda da su önemli. artık alışkanlık kazanması için yanına şişede(cam/pet/eko suluk) su koyabilirsiniz. geçmiş olsun.

  • MtKrt  (02.07.20 23:35:56)
Mavi powerade varsa bir büfede falan onu icirin. Elektrolit dolu içi. İyi gelir

  • kisa  (02.07.20 23:42:31)
ekg'si çekildi mi? tansiyonu normalde kaç civarındaydı, ambulansta kaç çıktı?

ileri yaşlarda elektrolit kaybı ve baygınlık çok da masum da masum olmayabiliyor.
  • masseter  (02.07.20 23:57:01)
Vücudunu da serinletmeye çalışın. Üstünü soyun. Nemli bezlerle yüzünü, vücudunu silin.
Sadece sıvı kaybı değil, güneş çarpması da olabilir.

  • pro9it9is9  (03.07.20 00:07:49)
Masseter, ekg çekilmedi eve geldiler, panik haldeydim ben, ambulans görevlileri şuanlık anormal bi durum olmadığını söylediler. Babam hiç su içmez günde 1 bardak bile, 3-4 gün boyunca güneşin altında ağır inşaat işi yapmış, terlemiş yerine su da içmedi ve bugün aşırı yorgun-bitkin haldeydi, zar zor tuvalete gidip geldikten sonra birden baygınlık geçirdi, hafif titredi, cevap vermedi bize. Bu 1 dk kadar sürdü. Bu su kaybı dolayısıyladır değil mi? Normalde hiçbir sağlık sorunu yoktu şükür ki....

  • ssiradanbirigibi  (03.07.20 00:10:16)
Siz kendiniz acile götürün.

  • Lim5  (03.07.20 00:18:28)
Bence bir hastaneye goturun iyice tetkik yapilsin.

  • oscar  (03.07.20 00:47:12)