1 kadeh şaraptan zarar gelir mi?

Daha önce hiç Şarap içmedim. 2 biranın herhangi bir etkisi olmadı, 2-3 duble rakıyla da hafif baş dönmesiyle evime döndüm. Sizce öğle vakti alınan 1 kadeh şarap hemen sonrasındaki buluşmada fark edilir mi? 3 saat sonrasında araç kullanımına etkisi olur mu? (cahilliğimi yüzüme vurmayın, bir şey deniyorum sadece.)

2 biradan bir şey olmuyorsa bir kadeh şaraptan da olmaz. Ama hızlı içmeyin, aç karnına içmeyin siz yine de.

  • kobuzchu kiz  (02.07.20 23:06:34)
Bir şey olmaz. 3 saat sonrasında araba kullanmanda da bir sorun olmaz..

  • pass  (02.07.20 23:06:35)
Yavaş yavaş için +1. Alışkın değilseniz hızlı içmek çarpabilir.

  • wish i could find a way to disappear  (02.07.20 23:23:46)
yanında su ya da soda ile için. bir sorun olmaz.

  • elektr10  (02.07.20 23:55:14)
2 bira = 1 kadeh sarap etkisi diyebiliriz aslinda. Ama tabi gunesin altinda hizli sekilde tuketirseniz isler degisir. Bunun disinda normal bir tuketimde arac surmeye vs etkisi olmaz.

  • ala09  (02.07.20 23:59:58)
Yanında suyla falan içmeyin!!! Alkol çabuk kana karışır o zaman.

Soruya gelince hiçbişi olmaz.
  • superfluid  (03.07.20 00:40:01)
Afiyet olsun. Bir kadeh şaraptan bu dediklerinizin hiç biri olmaz. Su içmenizde hiç bir sıkıntı yok. Zaten içtiğiniz şarabın büyük bir kısmı su. Lakin alkolle birlikte alınan gazlı içeceklerin, midedeki alkolün bağırsaklara geçmesini hızlandırdığına dair çalışmalar var. Soda içmeniz iyi bir fikir değil. Kötü hissederseniz ayran içebilirsiniz.

  • dark dante  (03.07.20 17:29:09)
Hiç ama hiçbir şey hissetmedim. Teşekkürler herkese :)

  • black holes and revelations  (05.07.20 02:35:29)