İnternette bir haber çıkınca ilk kime inanıyorsunuz.

İnternette bir kadın çıkıveriyor ve bir erkeği suçluyor çeşitli nedenlerden. Haberi ilk duyduğunuzda ilk kime hak veresiniz geliyo? Bunu ozan güven haberi üzerine yazıyorum. İlk duyduğunuzda kadına mi hak verdiniz?

Bu durum sadece bizim basınımızda böyle değil. Yabancı internet magazini de erkekleri suçlayan kadınlarla dolu. Bunlardan birisi de tati adında ki bir youtube ünlüsü. Bir adamı suçladı -neyle suçladığını anlamadım çünkü 1 yıl sonra yalan söylediği ortaya cıkmış ve daha bu haberi araştırasım gelmedi- peşin hükümlü olup hemen suçlayan in tarafıni mi tutuyorsunuz yoksa eski bir kural, sucu kanitlanana kadar herkes masum mudur...

İmla hataları için üzgünüm telefondan yazmak gerçekten bi işkence.

çok fazla yabancı basın'a maruz kalıyorum, özellikle amerikada hiç yoktan yere 40 sene hapis yatmış adamların haberlerini vs çok gördüm. kadınlarla erkekler orda artık başbaşa yalnız kalmaya korkuyorlar, her an beni tacizden şikayet edebilir korkusuyla. ve erkek suçsuz olsa bile bir kere bile adı geçse bi yerde hayatı kararıyor. en son amber heard ile johnny depp olaylarına denk geldim mesela, kadının suçlu olduğuna dair onlarca ses kaydı video kaydı çıkmış olmasına rağmen kadın en ufak ceza almadı üstüne yetmiyormuş gibi kadın hareketinin başına geçirdiler temsilci olarak.

bence iddia olayları çok tehlikeli artık, adamın suçu kesin yargı kararıyla kanıtlanmadıkça isminin hiç bir yerde geçmemesi taraftarıyım, dolayısıyla suçu kanıtlanana kadar herkes masumdur diyeceğim.
  • nahtoderfahrung  (02.07.20 13:46:15)
Olayların gidişatı ve kişilerin eski vukuatlari yön veriyor benim fikrimin oluşmasına. Sıla -Ahmet Kural mevzusunda kadından erkeğe ciddi bir psikolojik şiddet ve bir oranda fiziksel şiddet, erkekten kadinaysa ciddi anlamda fiziksel şiddetin mevzubahis olduğunu düşünmüştüm. Bu olayda kizcagizin büyük oranda haklı, mağdur olduğunu düşünüyorum. Kelime oyununun sunucusunun ise böyle bir şey yapacağına çok ihtimal vermedim ama açık kapı bıraktım yine de. Adam fazla disadonuk ve enerjik, fazla doğru, kesin bir bkluk vardır dedim yine. Ozan Güven clddl sıkıntılı bir tip, ben bayağı ürkütücü buluyorum kendisini. Olay maalesef büyük oranda doğru.

  • epistemic_regress  (02.07.20 14:56:09)