derz çekmek

banyoda fayans aralarına derz çekmem lazım ama bunların aralarıın sökmek çok zor. sökmesek olur mu? ya da kolay bir yolu var mı? tokmak ve tornavida ile tüm gün bitmez.

bir de 10-15 metrekare alan için ne kadar almalıyım? 3 tane şundan alsam olur mu?

www.koctas.com.tr

benim banyoma derz çeken usta hiç sökmekle uğraşmayıp dan diye üstünü kapamıştı. sonra duşakabin kısmının derzleri eskiyince kolay la bu yaparım ben deyip aynı metodu uyguladım. tüm fayans aralarını iyice doldurdum ama. boşluk olan yerlerin içlerini vs derzle kapattım. bir senedir alt kattan su şikayeti yok, demek ki derzi zamanında iyi koymuşuz.

nalburdan yarım kilo mu ne beyaz toz derz almıştım. 5 lira falandı. Yarısı duruyor.
  • cern de cayci olmak vardi  (01.07.20 19:40:51)
derz sökmek çok sıkıntılı bir iş.

www.amazon.com.trşlama-Makinesi-9-115/dp/B07CSJ85L7/ref=asc_df_B07CSJ85L7/?tag=googleshoptr-21&linkCode=df0&hvadid=343228531197&hvpos=&hvnetw=g&hvrand=3013097837229485227&hvpone=&hvptwo=&hvqmt=&hvdev=c&hvdvcmdl=&hvlocint=&hvlocphy=1012782&hvtargid=pla-699348847575&psc=1

www.bauhaus.com.tr

bu iki aletle yapıldığını gördüm.

derzleri sökerken fayanslara zarar gelebiliyor, titreşimden vaktinde iyi yapışmamış fayanslar kalkabilir, duvarsa dökülebilir.

tamamen söktükten sonra kağıt bant ile maskeleme yap, derz dolgusunu kalekim al, bir sürü rengi ve çeşidi var. ıslak zemin mi kuru zemin mi ona göre seçerek al.

fiyatları çok uygun olduğu için 3 kg alsan artarsa da bişey olmaz durur.

benim tavsiyem einhell gibi ucuz bir markanın multi cutter olanını al. avuç taşlamayla çalışmak hem çok tehlikeli hem de fayansa zarar vermesi olası. multi cutter'ın derz dolgusu için bıçakları var. ondan da alırsın 2 saatte temizlersin.

üstten tamir işi pek sağlıklı değil. yani üstten azcık aşınmıştır çeker geçersin ama iyice araları boşalmıştır, çatlamıştır, üstten dolu gözükür altı erimiştir falan su sıkıntısı varsa riske girme.

multi cutter dediğim bu yanlış bişey alma

cdn.aws.toolstation.com
  • hem şişko hem deli  (01.07.20 19:43:59 ~ 19:54:23)
makina için para veremem sanırım. tornavida ile denesem olmaz mı? biraz söktüm ama zor.

derz için linkteki yeterli olur mu? harç vs. yapmayım diyorum. youtube'tan baktım diş macunu gibi. kolay sürülmesi bunun.
  • black mamba  (01.07.20 22:44:04)
Derzin girip tutunabileceği bir boşluk yoksa orada durmaz, kalkar yerinden. Bu yüzden eski derzin sökülmesi lazım.

Hidroklorik asit kullanıldığını okumuştum, bildiğimiz tuz ruhu. Zaten suyla inceltmeden tuz ruhunu dökerseniz derzi söktüğünü görürsünüz.
  • John Bloor  (02.07.20 14:13:50)