Okmeydanı’ndan Sakarya/Adapazarı’na en kolay nasıl gidilir?

Arkadaşım Okmeydanı metrobüsten 16.30’da cuma günü yola çıkacak. Sapanca’ya cuma trafiğini ve bir sürü toplu taşıma değiştirme ihtimalini değerlendirdiğimizde en kolay ve zahmetsiz nasıl ulaşabilir?

Metrobüs>Metro>Pendik Hızlı Tren mantıklı mı?

Ya da Okmeydanı’na yakın bir yerlerden direkt Adapazarı otobüsü var mı?

Not: Adapazarı Merkez’e de gelebilir Sapanca’ya gelemiyorsa.

sakarya vib'ten online bilet alsın, sonra otobüs saatine yakın arayıp uzunçayır'dan bineceğini söylesin. metrobüsle uzunçayıra geçip e-5 anadolu yönünde, köprünün altında beklesin. otobüs kalkış saatinden 5 dakika sonra orada oluyor genelde. bindikten sonra nerede ineceğini soracaklar, sapanca diycek.

tren seferleri az, esnekliğini kaybediyor; zaman önemliyse otobüse baksın. yarım saatte bir harem'den kalkıyor, yoğun saatlerde saat başını 5 geçe ek sefer koyabiliyorlar. 16:30'da metrobüse binmiş olsa 17:00'de kalkan otobüse seferine yetişebilir sanırım, metrobüsün oradan uzunçayıra gidişi yarım saati geçer mi tam bilemedim. o saatte aşırı trafik olmaz, maks 2 saate varmış olur sapanca'ya.
  • Bruce  (29.06.20 23:23:50 ~ 23:26:31)
@bruce teşekkürler cevabınız için. O saatte Anadolu yakası’nda çok fazla trafik olmaz mı? İş çıkış saati sonuçta, Kartal civarı trafik kitlenmiyor mu?

  • damba  (30.06.20 00:53:35)
rica ederim. otobana çıkıyor göztepe'den(ya da trafik durumuna göre daha ileriden), kartal'dan gitmiyor. elbet bir trafik oluyor ama aşırı kitlenme olacağını sanmıyorum bu pandemi döneminde, bu aksamayı dahil edip 2 saat diye belirttim.

  • Bruce  (30.06.20 00:56:57 ~ 00:57:12)
sakarya vib sapanca'da nasıl indirecek ben anlamadım. otoyol'dan gelen araçlar bunlar, sapanca'ya girmiyor ki. terminalden tekrar sapanca halk otobüsüne binmek zorunda.

  • bisorumvargaliba  (30.06.20 02:15:42)
@bisorumvargaliba, berceste'de indiriyor, sapanca işte orası?

  • Bruce  (30.06.20 02:18:50)
@bruce normal zamanda berceste sapanca sayılabilir fakat şu an berceste sadece atatürk il ormanı. orada ne zaman inecek? araç gelecek mi? gelen araç bu kişiyi alacak mı? kaç saat bekleyecek? 100 evlerde polis pusu kuruyor, dolu olan hiç bir otobüs almaz inecek kişiyi. terminalden binmesi en mantıklısı.

  • bisorumvargaliba  (30.06.20 02:27:36)
Blablacar a bakın. Istanbul sakarya arasi çok sefer bulunuyor.

  • biseysorcaktim  (30.06.20 08:22:25)
olabilecek opsiyonları yarım yamalak yazayım
-sapancaya izmitten de otobüsler olması lazım.
-metro aktarmasıyla hat 100 mü 200 mü öyle bir hat vardı kartal izmit arası, çok dur kalk yapıyor tabi, izmitten sapancaya geçebilirsiniz.
-pendikten tren var arifiyeye gidiyor sapancaya yakın bir yer ordan da otobüs kesin vardır. hatta sapancada da tren duruyor olabilir.
-okmeydanı metrobüsle söğütlüçeşmeye gidip kadıköyden vib sev gibi otobüslerin büroları var servisle haremden adapazarına geçersiniz.
-marmarayla gebzeye gidip ordan adapazarına ordan sapancaya geçebilirsiniz belki direk sapancaya da geçiliyordur.
istanbul içi aktarmalar ayrı dünya ama hepsi mümkün:)
  • sorryru  (30.06.20 11:17:29)