Meyhane icin tanitim tavsiyesi

Guzel butik bir meyhanemiz var. Fakat dijital dunyaya adapte olmakta ve buralardan musteri bulmakta zaafimiz var. İnstagram hesabimiz mevcut. Nasil bir yol izlenmeli?

instaya lokasyon bazlı reklam verebilirsiniz. çevremdeki çoğu yeni mekanın reklamlarını gördüm o şekilde.

  • 9kuyruklukedi  (29.06.20 20:36:39)
9kuyruklukedi +1
En çok meyhane reklamını instagramda görüyorum. Sponsorlu reklam mutlaka çıkıyor karşıma. Tanıdık bir abi meyhane işletiyor. O da vidanjörün üstüne reklamını astı:)

  • Başkalaşım  (29.06.20 21:06:16)
menü tarzı fiyat yazılabilir. 4 kişiye 1 70lik + 4 meze fiyat şu kadar gibi gibi. bu tarz reklamlar ilgilimi çekiyor. tabi fiyat pahalı gelirse geri de tepebilir

  • fezagezgini  (29.06.20 21:22:01)
İnstagram'da takip ettiğim birkaç meyhane var, sanırım onların takipçi listelerindekilere takip isteği yolluyor yeni açılan meyhaneler, sürekli yeni meyhanelerden takip isteği alıyorum :) sayfalarına girip bakıyorum, güzel görünüyorsa gidip deniyoruz, böyle böyle yeni güzel meyhaneler keşfettik, siz de deneyebilirsiniz.

  • opucuk baligi  (29.06.20 21:50:47)
sponsorlu reklamlar + bütçeniz varsa influencer marketing. sponsorlu reklamların performansının yüksek olması için çeşitli kurallar var. örneğin; üzerinde çok yazı olmaması gerekiyor. Reklam çıkacağınız görseli şuraya yükleyerek test edebilirsiniz: www.facebook.com

Hareketli bir reklam her zaman daha çok ilgi çeker ve mümkünse müzikli olsun. Ayrıca vermek istediğiniz mesajı ilk 3 saniye içinde vermeli mutlaka. bir de reklam verirken alkolün çok önde olmamasına dikkat etmelisiniz, çoğu zaman onaylanmayabilir. (buradaki algoritmayı inanın çözemiyorum. bazen onaylıyor, bazen onaylamıyor)

bunların yanında zomato hesabınız yoksa mutlaka olsun ve içini doldurun. İşletmeniz Google maps, yandex gibi haritalarda mutlaka olsun. Google my business'da işletmeyi üzerinize alın.
  • straight from the heart  (29.06.20 22:00:45 ~ 22:01:50)
Biraz iş gücü gerektiren bir eylem ama potansiyel müşterilerinizin fotoğraflarını beğenirseniz mutlaka geri dönüşler oluyor. Tabii potansiyel müşterilerim kim diyebilirsiniz? #rakı #aslansütü #meze gibi hashtaglerden veya civarınızdaki mekanlardan fotoğraf paylaşan kişilerin arasından bunlara ulaşabilirsiniz.

Instagram, Twitter ve Facebook, bu üç mecrada da olmak lazım. Hepsinin kitlesi farklı. Tabii bu mecralara özel ve farklı içerik üretmek gerek. Ama en önemlisi gelen insanları mekandan fotoğraf paylaşmaya teşvik edin, en güzel reklam o oluyor.
  • loras  (30.06.20 02:37:03)