Araba sürerken de maske takmak zorunda mıyız?

Dün jandarma durdurdu, maskeniz nerde hocam dedi. Aa hoca olduğumu nerden anladınız dedim. Şaka şaka :)) asfd

E burada dedim, takmanız lazım dedi. Ben de taktım ve yola devam ettim. Arabada benden başka bir insan evladı yoktu.

Nedir mevzu? Niye takayım. Kendimi kendimden mi koruyayım. En nefret ettiğim maskeyi almışım yanıma da. Acayip kısa lastikleri var burnumu mahvetti.

benim gördüğüm kadarıyla kimi polis jandarma takılmasını istiyor, kimi çok umursamıyor.

kesin bir yazılı karar olduğunu düşünmüyorum. kolluk nasıl isterse kurallarından biraz.
  • avianthem  (27.06.20 10:56:33)
Evet. Trafik, evin dışında gerçekleşen bir olay olduğu için maskeyi takmak zorundasınız.

Trafikte aracında maske takan kimse görmemeniz tuhaf.

O lastikleri de evde ufak bir işlemle uzatabilirsiniz.
  • Erva  (27.06.20 10:56:53)
öncelikle çok zorda kalmadığınız sürece espri (espri demek bile hata gerçi) yapma :')

dün nette gördüm,araç içinde kaç kişi olduğuna bakılmaksızın maske takmak zorunlu değilmiş.trafikte çoğu insanda o yüzden yok bence.jandarmanın olduğu yerde böyle şeylere takılmaları çok normal.işgüzarlık da vardır biraz tabi iş yapışşarında.
  • since1907  (27.06.20 11:01:20)