borsa al sat yapmak için

teb binde 2 komisyon alıyormuş. 50 bin liralık hisse alsam 100 liram sadece komisyona gidecek demek bu, al sat yapılması mümkün değil. en az komisyon ve en güvenilir olarak nerede borsa işlemi yapabilirim?

güvenilir-----> aldığınız her senet takasbankta isminize özel olarak saklanır. a kurumundan da alsan b kurumundan da alsan aynı güvenirlilikte. ama aracı kurumda nakit duran paran sanırım her hesabın için ayrı ayrı olarak 120 k tlye kadar sigortalı devlet tarafından. yani oldu da aracı kurum battı (ki çok çok zor ihtimal) senin hisselerine hiç bir şey olmaz. ama nakitin en fazla 120 k tl ye kadar sigortalanır.
en düşük komisyon----------> belirli hacimin altında kaldığın sürece aracı kurumlar sana çok komisyonunu düşürmez. atıyorum günlük 20 mn tl işlemin vardır o zaman yüzbinde 2 falan konuşulur.

benim tavsiyem bankalar dışındaki kurumlarla çalış. bankaların komisyon geliri diye bi dertleri olmadığı için binde 2 den tarifeyi açarlar ve indirmeleri çok zordur.
  • lycoxin  (27.06.20 01:48:55)
pazarlık da yapılır komisyon için. özellikle banka dışı aracı kurumlardan fiyat alıp pazarlık edip birbirlerine kırdırabilirsiniz.

  • pamplona  (27.06.20 02:08:20)
Banka dışı aracı kurumlara bak. On binde 7-8 bulursun çok rahat. İşlem yaptıkça daha da azaltırlar ilerleyen dönemde.

  • dougsampson  (27.06.20 12:59:50)