Sizce de pilotların hepsi zengin aileden gelmiyor mu?

Pegasus, thy, sunex’in aday adayı programlarından bahsediyorum. Diğerleri zaten zengindir.
Hiç anası babası fakir olup cadet’e kabul alan gördünüz mü?

Benim gördüğüm kadarıyla orta sınıfa mensup insanlar pilot oluyor veya olmaya çalışıyor. Zenginliği tanımlayışınızla alakalı sanırım. Gerçekten zengin olup aile şirketi/işleri dışında çalışan insan sayısı bile oldukça az.

  • the coon  (26.06.20 05:19:28)
zenginden kastım anası babası doktor mühendis falan olanları düşünerek açtım evet onlar zengin değil de bana göre zengin

  • eyeinthesky  (26.06.20 05:51:59)
gördüm, yakın bi arkadaşım.

  • lalu  (26.06.20 08:25:40)
ben.

annem babam devletten emekli öğretmen.

arkadaşlarımın %80'i de benim gibi. genelde memur çocuğu.
  • levpontryagin  (26.06.20 09:16:31 ~ 09:18:07)
Çevremden gördüğüm kadarıyla memur çocuğu ve akıllı adamlar THY altyapısına kabul ediliyor.

  • member of illuminati  (26.06.20 09:35:21)
thy programından bahsetmek gerekirse yanlış bir önerme bu. herhangi bir devlet üniversitesinin herhangi bir bölümünde ne kadar doktor-mühendis çocuğu varsa thy uçuş akademisinde de o kadar vardır.

ayrıca ebeveynin mühendis olması nasıl bir zenginlik göstergesidir be aga
  • ismim ibrahim  (26.06.20 09:48:02 ~ 09:58:35)
yoo orta sınıf insanlar çok var. benim bir pilot arkadaşım var, borçlanarak pilot oldu, şu an borçlarını ödeyebilmek için açlıktan geberiyor tabiri caizse.

  • semitika  (26.06.20 09:48:37)
Çok gördüm, hatta kendisi memur olup eğitim için para biriktirip olan da gördüm. Bunların yanında zengin olup ya da aileden pilot olup olanları daha az gördüm.

  • cursor  (26.06.20 10:19:17)
eskiden askeriyeden geçiyordu çoğu, arkadaşımın babası öyle. tabii arkadaşım da bu durumda zengin aileden gelen bir pilot olmuş oldu. hehehe.

bence genelleme yapılamaz ama pilotlar zengin olduğu için bu algı oluşuyor olabilir.
  • bohr atom modeli  (26.06.20 12:06:17 ~ 12:06:28)