iPhone'dan bıktım

Geçen sene 32 GB iPhone 7 Plus aldım. Daha fazla para vermek istemedim çünkü toplamda 4 uygulama kullanıyorum ve fotoğraflarımı iCloud'da tutuyorum, yani hafızaya ihtiyacım yok.

Ama 6 aydır hafıza dolu uyarısı alıyorum. WhatsApp siliniyor, kullandığım en önemli uygulamalar birden yok oluyor.

Bıktım yemin ederim. "Other" başlığı altında bir lanet var, bütün hafızayı dolu gösteriyor. Aslında 11 GB boş alanım var. Ama her gün uygulamaları silip tekrar kurmama rağmen aynı hatayı alıyorum, uygulamalar hafızadan dolayı birden kapanıyor.

Keşke Note serisinden alsaymışım diyorum bazen. Bir sonraki alışverişimde referans olması için Note kullanıcılarının deneyimlerini de dinlemek isterim, gerçekten büyük bir sorunu yoksa ileride imkan olduğunda değiştirmek isterim.

aynı şeyi yaşadım.
eğer sizden kaynaklanmadığına eminseniz:
itunes ile yedek alın.
telefonu sıfırlayın ve yedekten geri yükleyin.
düzelecek ve en az 12 ay daha yaşamayacaksınız.
  • ozdek  (25.06.20 22:55:48)
Ben de aynı şeyi iphoneumda 4 sene yaşadım. En sonunda telefon değiştirmekte buldum çareyi. Yüksek gb olan iphoneların çılgın pahalı olduğunu görünce 128gb Samsung alıp kurtuldum. Özgürlüğüm geri gelmiş gibi.

  • mg3929  (25.06.20 23:26:34)
ek soruna yazıyorum: galaxy s7 sahibiyim, bu da dahili 32gb. Harici 64gb takmama rağmen(fotolar vs. bunda) her uygulama harici karta kurulmuyor. Kurulanlar da bazen update vs. olunca dahili hafızaya dönüyor. Yani aslında 32gb dahili olan androidlerde de benzer sıkıntı var. (bunda uygulamaları silmiyor, fakat 31.5gb falan olunca bildirimler gelmemeye başlıyor, sen gidip uygulamaları sd'ye taşıyorsun veya siliyorsun, veya önbelleklerini temizliyorsun vs)

özet olarak geleceği düşünüp en az 128gb ios veya android almalı. Androidde avantaj, çoğunun sd kart girişi olması ve çektiğin foto-videoların o 32-64-128 dahili hafızada yer kaplamaması.
  • nhk ni youkosu  (25.06.20 23:58:12 ~ 23:58:55)
neyin ne kadar yer kapladigini ayarlardan gorebiliyorsunuz, muhtemelen oto. yazilim guncellemesi indirip kurmuyorsunuz ondan sisiyor. hangi uygulamanin cache'i ne kadar yer kapliyor ona da bakabilirsiniz. hater'lik yapmaya gerek yok isletim sisteminden bagimsiz, kullanima bagli bi durum bu dumduz.

  • hjarteblod  (26.06.20 00:23:12 ~ 00:23:48)
ayarlar genel iphone saklama alanı -> kullanılmayanları kaldır'ı deaktif ederseniz uygulamalarınız silinmez.

  • jugador  (26.06.20 11:00:41)
iTunes'dan yedek alıp telefonu sıfırdım fakat ilk birkaç saat rahatlamış gibi gözükse de aynı sorun yeniden başladı. Şu an 14 GB boş alan olmasına rağmen WhatsApp'a girmiyor, kırmızı renkli "exit" butonu gözüküyor.

  • hadi ya la  (29.06.20 20:16:55)