Windows lisansımın kaybolması

2015te windows kurulu lenovo laptop almıştım. Windows Lisansı Wordu falan hep içindeydi. 6 ay önce ssd taktırdım, bilgisayarcı sıfırdan windows kurdu ssd'ye, şimdiye kadar bir problem yoktu ama şimdi sağ altta windowsu etkinleştirin diye bi şey çıktı. Ben bunu nasıl düzeltirim? Windows lisansı anakarta işli, kaybolmaz falan yazıyordu. Ilk başlarda da problem yoktu. Benim windows 10'um nereye gitti ve bunu nasıl geri getirebilirim?

Laptopun altında sticker falan var mı kod yazan?

  • glamdr1ng  (25.06.20 22:41:01)
muhtemelen sizin ki single lang. lisanstır. bilgisayarcı farkli bir paket yüklemiştir. o sebeple lisans hatası olabilir. lenovo'nun sitesinde recovery dvd'si olmasi lazim (indiriebilir). oradan kurulum yapmayi deneyebilrisin. bir de ilacli diye bir tabir var. onu google'ya bilirsin.

  • helenart  (25.06.20 23:07:04)
windows 10 home sürümlerini içeren herhangi bir iso ile sıfırdan kurulum yaparsan orjinal lisansı ile aktif olur. bilgisayarcı muhtemelen pro kurmuştur.

  • walter white kilikli  (25.06.20 23:11:20)
Bu arada yeniden kurumla falan uğraşma bence. Mydigitallife forumundan kmspico indir onunla takıl

  • glamdr1ng  (26.06.20 00:47:30)
@walter white kilikli +1

Microsoft'un sitesinden iso dosyasını indir, anlatıldığı gibi kurulum başlat o kendisi lisansı görüp aktif hale gelecektir.
www.microsoft.com
  • kambek  (26.06.20 01:51:57)
Kmspico hala açılış trojanını atıyor mu bilgisayara yoksa temiz versiyonu var mı

  • pass  (26.06.20 02:55:10)