Kavgam kitabinin almanyada yasak olmasi hakkinda

Ben her türlü sansüre karşı birisiyim şöyle bir durum var şimdi Ben Almanya'da yaşamıyorum Nazi gibi düşüncelerimde yok aslında bu soruyu başka bir konuda sormak isterdim Ama buna benzer bir örnek olarak Almanya ve Hitler'in kitabı Aklıma geldi. şimdi atıyorum Siz Almanya'da yaşayan bir almansınız ve sadece Sizin ülkenizde Bu kitap yasaklı Çünkü bu kitap sizin irkinizi yüceltiyor Tabii ki bugün bile bu kitabi okursanız eğer bundan etkilenip irkcilik yapmanız mümkün O yüzden bu kitabın yasaklı olması akla yatıyor ama bir de şöyle düşünün Siz bu kitabı çok merak ediyorsunuz Çünkü bu kitabın neden yanlış olduğunu bilmek istiyorsun uz yani okumadan bunu bilemezsiniz . önce bir içeriğini görüp neyin hatalı neyin bu kadar kötü olduğunu bilmeniz gerekmez mi yani sırf Siz bu ülkede yaşıyorsunuz diye Bu kitaba erişiminiz yok Bu biraz Haksızlık Değil mi? insanların Aklındaki yanlış düşünceleri engellemek için kitaba erişimin engellenmesini ne kadar doğru buluyorsunuz

  • duyurukullanıcısı  (23.06.20 00:13:26)
@duyurukullanicisi
Attığın linkteki kitapların hiçbiri Hitler'in değil.

  • sckxyss  (23.06.20 00:24:46)
Sorumu anlamıyorsunuz. Kitap sadece bir örnekti. Bir ülkede yasaklanan bir içeriğin neden yanlış olduğunu merak eden birine neden o hak verilmez? Mesela adam kitabın en nefret dolu bir paragrafını örnek olarak görmek istiyo. Bu bi hak olarak adama verilmeli midir?

  • The Student  (23.06.20 00:48:33)
Çünkü Alman anayasasının ilk maddesi der ki, Insanın onur ve haysiyeti dokunulmazdır. Naziliğin yasak olmasının sebebi de bu, çünkü insanlığın haysiyetini hiçe sayıyorlar.

Ama bu tür materyallerin sanatsal ve akademik anlamda kullanmılması yasak değil. Dediğin gibi yasaklı bir kitabın veya yayının akademik incelenmesinin, örnek veya alıntı verilmesinin önünde bir engel yok.
  • Haldamir  (23.06.20 00:57:29)