Bu şarkıyı hatırlayan var mi?

90 lardan beri aklımı kurcalar... Hatırlayan kimse çıkmadı maalesef. Babamin kullandığı doğan mi şahin mi kartal mi öyle bisey... Radyo ve kaset zamanları. Dikiz aynasında küçük bir karınca duası sallanıyor. Ama herkes o zamanlar bu şarkıyı dinliyor. Bir de ismail türüt'ten sosyete kızı suzan i... Evet ortam oluştuysa kafanızda, bu şarkı çok slow bir parca. Araya şiir de karışıyor. Bir erkek okuyor. Bedirhan gökçe tarzı bu müzikli şiir küçük bir kıza atfedilmiş. Kız sokakta arkadaşlarıyla oynuyor. Sonra topu caddeye kaçıyor. Kız onu yakalayacağım diye caddeye fırlayıp bir trafik kazasında ölüyor. Ah küçük kız var küçük kız konulu bir müzik ama 90lardan beri aradığım her şeyde olduğu gibi bunu da bulamadım artık kabusları ma giriyor. Hatırlayan yok mu ya?

Dostum, Aradığın şarkı Pop mu, arabesk fantezi falan mi?
O dönemlerde pop şarkısı olup içinde şiir olan bi ayna grubunu hatırlıyorum.
Bi de soner arica'nin adın bahardı şarkısını. Bunlar değildir herhalde. Biraz zorlasan başka ayrıntı cikmaz mi? :) kafaya takarım böyle şeyleri ben.. :/
  • aksiyom  (22.06.20 01:52:07)
ne alakaysa benim aklıma Falco Jeanny geldi :)))

  • revi  (22.06.20 10:41:12)
youtu.be

büyük ihtimalle değil ama alakalı olabilir..
  • tabudeviren  (22.06.20 10:53:24)
Evet sanki bedirhan gökçe'nin şiirlerinden birinin rare edition'ini dinlemişim gibi. Kimse bilmiyo. Ama gerçekten slow ve türkçe olması dışında bi ayrıntı yok. Giy giy kıza ağıt yakıyo işte. Çok pis taktım yanı artık bulsam güzel olur. (:

  • The Student  (22.06.20 12:06:17)
Ufuk Yıldırım ve Ercan saatçi'nin,
Grup vitamin'in ve
Ata demirer'in absürt şiirleri vardı dramatik gibi duran. Oyle bir şey olabilir mi :l

Ya da uğur Arslan geliyor aklıma.

Ama gayriciddi bi çalışma oldugunu tahmin ediyorum nedense. Taktım kafayı.
  • aksiyom  (22.06.20 18:45:18)
Hayır gayrı ciddi bir şey değildi şimdi 90'lar olduğu için hatırlaması zor ama ben çok eminim Her arabada dinleniyor diye yani Bizimki gibi arabaların kasetlerinde radyolarında bir Sosyete Kızı Suzan Bir de bu yükseliyordu ya Kimse mi hatırlamıyor ağabeyim şizofren miyim ben Niye bir tek ben hatırlıyorum hahaha

  • The Student  (22.06.20 20:59:06)
sosyete kızı suzan'ın meşhur olduğu zaman meşhur olan şarkılar şurada:

prnt.sc

bak bakalım bunlardan biri mi :)
  • tabudeviren  (23.06.20 11:43:56)
Haha bunlarin yuzde 99unu biliyorum ama son 1 2 sarkiya da bakicam iste merak... :)

  • The Student  (23.06.20 12:11:50 ~ 12:12:09)