Amerikalıların tanımadıkları numarayı açmaması

Normal arama yaptığım (wp üzerinden değil, numara çevirerek) onlarda nunaram olmayan 3 kişi (LA kodlu amerikan numarası ile) telefonumu açmadı. Üçünün de o an meşgul okduğunu hiç sanmıyorum. Hatta bir problem yok, numara alış verişimiz olan bir kişiyle mesajlaşmamız oldu.

Buraya yeni geldiğim için bu kanaate vardım ama bu kafadalar mı?

sizin numaranız gizli değil, değil mi?

  • sttc  (21.06.20 19:45:19)
@sttc hayır değil. Geri mesaj atmıştı yazdığım kişi

  • Unde bach canim  (21.06.20 19:49:50)
abd ozelinde bilgim yok ama spam cok olabilir, telemarketing, kaza davasi, sigorta ayagina arayanlar olabilir. Bana Ingiltere'de iken haftada 3-4 kere ppi claim, son yillarda kaza yaptiniz mi claim yapin diye hint aksanli abiler rahatsiz edip duruyordu

  • neverletyougodown  (21.06.20 20:17:39)
Çok fazla spam no var, bu yüzden ben de kayıtlı olmayan numaraları açmıyorum.

  • astrid  (21.06.20 20:26:44)
Ben iş gereği numaramın olmadığı bir çok kişiyi aradım. Hiç öyle bir şeyle karşılaşmadım. Numaram +1 816 (Kansas City, MO) ile başlıyordu. Farklı alan kodlarını da aradım. Açtılar hep. Bi 5 yıl öncesinden bahsediyorum.

  • himmet dayi  (21.06.20 21:21:06)
Ben de açmıyorum. Gereksiz sinir bozucu durumlar olabiliyor.

  • horowitz  (21.06.20 21:22:51)
Aynen. ABD de kaldığım müddetçe hiç böyle bi durumla karşılaşmadım. Ama çalışma saatleri içinde mi arıyorsunuz? Hatta şöyle ki çoğu Amerikalı arkadaşım telefonlarına saat 16:00dan sonra bakmazdı hiç, kim ararsa arasın.

  • superfluid  (21.06.20 22:29:42)
Açıkçası mesai dışındaydı hepsi fakat numaralar hep kişisel hatlardı, yani şirket hattı değildi.
Ama iş durumu için aramıştım hepsini :)

  • Unde bach canim  (21.06.20 22:59:03)
Sürekli saçma sapan sigorta şirketleri, ne üzerinde olduğunu anlamadığım reklamlar için vs arandığım için denk gelirsem açmakla birlikte asla geri dönmüyordum bilmediğim numaralara.

  • but that was just a dream  (22.06.20 04:42:45)
ben %50 oranda acmiyorum. telesekretere mesaj biraksin.

  • hot potato  (22.06.20 08:01:55)
amerikadan bildiriyorum: ben de acmiyorum ve genelde insanlar da acmiyor.

Aradigimniz kisilerin ing de az ise, o zaman da acmiyorlar konusamadiklari icin
  • oscar  (22.06.20 09:54:10)
ben de açmıyorum. amerikalı mıyım acaba

  • dafuq  (22.06.20 09:57:23)