Koşu bandının yoldan ne farkı var?

Evden çalışıyorum, hareketsizlik dongusunu kirmak icin bi kosu bandi alicam.

Normalde sahile inip yurumeyi cok severim ama buna cok da vaktim olmuyor maalesef.

Gecen bi arkadas kosu bandinin dizlere zarar verdigini soyledi.

Agirlikli olarak kosu yerine yuruyus icin kullanicam.

Yine de zarar verir mi eklemlere?

Normal yolda tempolu yurumekten bi farki var mi bu aletlerin?

Bu arada 6-7 senedir eliptik var evde, yeterince kullandim artik bozuldu alet, bir daha eliptik dusunmuyorum.

Yürümede zararı olmaz.

  • catch the arrow  (20.06.20 13:02:29)
zemin daha sert (dışarda asfaltta taşta yürümüyorsanız tabi), hem de sabit bir zemin üzerinde ileriye doğru gitmek sanırım daha sağlıklı bir hareket. ama koşu bandında ayarladığın tempoyu da dışarda ayarlayamazsın o yüzden sportif açıdan daha iyi koşu bandı. siz zaten yürüycem diyosunuz yürümede bir sıkıntı olmaz.

  • semaforo de medianoche  (20.06.20 13:32:44 ~ 14:01:04)
bölüm başkanı diye bir profesöre gitmişti arkadaşım. Yanında ben eşlik etmiştim ona hastaneye tek gitmesin diye. Sıkıntısı dizlerindeydi. Doktora az mı yürüyeyim, dedi. "İstediğin kadar yürü, asla zararı olmaz, yeter ki koşu bandı kullanma, evde yürümeye çalışma" demişti doktor. Sonra bana dönüp, "aman siz de yapmayın koşu bandı falan, hastalarımın-ameliyatlarımın yarısı koşu bandından" demişti. Doğal yürüyüşe göre kasları daha çok kasıyormuşuz, yıpranma oluyor falan derken, kemikleri bile mahveden bir süreç olduğunu söylemişti. Ben ikna oldum, bant kullanmıyorum. Üşenmeyip dışarı çıkmak lazım. Her açıdan dışarda yürüyüş daha mantıklı, insanlar, oksijen, gözün de oyalanması, vs.

  • lovemyself  (20.06.20 17:14:56)