Hepsiburada teslim edilen ürünün bedeli iade edildi?

Hepsiburada üzerinden satıcısı hb olmayan bir ürün aldım. Ürün teslim edildi diye bilgi girildi ancak kargoyu teslim almadığım gibi ne kargo numarası ne firma hiçbir şey yoktu ekranda. Hemen hb yi aradım durumu anlattım kargo bana gelmedi bu ne dedim. kayıt oluşturdular. 1 gün sonra kargo teslim edildi. Geri dönüş yapacaktım kargo geldi sorun kalmadı kaydı bitirin diye ama hb nin berbat arayüzü ve müşteri hizmetleri yüzünden dönüş bir türlü yapamadım. Bugün mesaj geldi ürün bedeli iade edildi diye. Hemen aradım durumu anlattım iadeyi iptal edin gerekirse eft yaparım dedim. Kayıt oluşturdular. Ürünü ben hediye aldım iade edemem. Parayı isterlerse yollarım. Başına böyle birsey gelen oldu mu? Ne yapacak bu adamlar.

yav bırak onlar koşsun peşinde sen işini yapmış durumu bildirmişsin bu kadar düşünceli olunacak bir ticari ahlak yok bu ülkede. isterlerse parayı yollarsın.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (19.06.20 15:54:58)
3 haftadir bana gelmeyen urunun iadesini almaya calisiyorum ben :) hepsiburada konusunda birak onlar pesinden kossun derim.

  • fakyoras  (19.06.20 15:59:03)
Benzer bir duyuruya da cevap vermiştim, bana da benzer bir şey oldu, kargodan teslimn aldım ama bir şekilde son gün teslim alabildim. Ben teslim almama rağmen ürün kargodan iadeye dönmüş gibi olmuş, ben de bana iade parası yatınca hepsiburada'yı arayıp öğrendim.

Aradığımda baktılar duruma, ürün sizde kalsın, iade edilen para da sizde kalsın dediler. Ben de iptal edin, parayı geri yollayayım demiştim ama almadılar. Satıcıyla olan zarar kısmını biz hallediyoruz dediler.

Sizden de yatırdıkları iade parasını geri almayabilirler. Ürünü iade etmenizi bekleyemezler zaten. Parasını da almıyolarsa kendi sorumlulukları.
  • nimberjack  (19.06.20 16:02:45)
Geneli degil kendini degerlendir. Baska insanlarin baska firmalarla yasadigi sorunlarin intikamini bu alisverisinden cikarma. 1 lira da olsa hakkin olmayan bir kazanc elde etmişsin. Senin yerinde olsam mağazaya ya da hepsiburada'ya yazarım konuyu. Gerekirse mağazadan IBAN alıp gönderirdim ben olsam. Evet sistemdeki açıklardan dolayı bir seye bedavaya sahip olmak tatlı gelebilir ama bunun etik ve vicdani yonu beni hayatim boyunca rahatsız ederdi.

  • pass  (19.06.20 16:17:28)
@pass dostum duyuruyu okuduğuna emin misin? Cevabın çok ilgisiz başlamış o yüzden soruyorum.

  • Topalordek  (19.06.20 16:20:31)
Kuzenimin de başına geldi hem de aynı siparişi 3 kere geldi falan ilginç bir olaydı.

Ürün de kalsın para da kalsın diyorlarsa çok şey etmeyin, böyle bir soruna ayıracakları vakitte zaten daha fazlasını kazandıkları için bunu diyorlar, böyle bir soruna iş gücü ayırmak pek mantıklı değil onlar nezdinde.
  • atom karincanin torunu  (19.06.20 16:25:26)
pass +1 diyorum.
ticari ahlak zaten yok, aman ben ne koşayım peşlerinde, derseniz kendinize küsersiniz zamanla.

zaten siz de böyle davranmışsınız, arayıp bildirmişsiniz. bundan sonrasından onlar sorumlu. hiçbir şey yapmanıza gerek yok.
  • lovemyself  (19.06.20 16:45:28)
@Lovemyself, pass in cevabi ve verdiğin cevabın ikinci paragrafında ne alaka var anlamadım.

  • Topalordek  (19.06.20 17:25:59)
@Topalordek itham etmedim yanlış anlaşılmış olabilirim. Kusura bakma.

  • pass  (19.06.20 20:51:54)
Benim arkadaşımın başına benzer bir durum geldi. 40 liralık bir ürün aldı. Aynı gün teslimat seçeneği için de ekstra 9 lira verdi. Ürün 3 gün gelmeyince durumu hb'ye bildirdi. hb ürünün bedeli kadar hesaba hediye çeki tanımladı tekrar alabilsin diye. ancak ürün 4. günde eline ulaştı. hediye çekini de iptal etmediler.

  • himmet dayi  (19.06.20 20:57:16)
Pass ve lovemyself sizin duyurunuza değil, cevaben siz peşinde koşmayın diyenlere hitaben yazmış.
Yani peşinde siz koşmayın para sizde kalırsa da kalır yapmayın. Olması gereken neyse onun için uğraşın.

  • Kediyi üzdün  (19.06.20 22:52:26)
@Kediyi uzdun, Evet tam olarak bu aslında :)

  • pass  (19.06.20 23:54:23)
geç gördüm, ama @kediyi üzdün beni anlamış.

bence okurken tonlamayı yanlış yaptınız. ne sizi bir suçla itham ettik, ne de terledik yahu. yaptığınız şeyi, bu soruyu sormanızı takdir edip, işin üstüne gitmenizin etik olduğunu söyledik. size "aman, salla gitsin, az parayı" mealli, yahut "onlar peşinde koşsun" anlamındaki sözleri dikkate almamanızı söyledik. ne sıkıntı olabilir ki yazdığımda? nasıl anlamamış olabilirsiniz?
  • lovemyself  (23.06.20 19:44:42)