Alköl ve kilo vermek ilişkisi

Bu iş dayanılmaz bir hal almaya başladı.
1 aydır ciddiyetli diyet ve egzersiz yapıyorum. Ne zaman bir 35lik vodka içmem mümkün olacak?
Ben kendime agustos demiştim ama ay sonunu göremeyeceğim herhalde.

Yemeği kesip o güne özel 35lik vodka veya viski içsem nasıl olur?

İçerken de bol bol su içerim, meze kullanmam. Olur değil mi, neden olmasın?

dün üç kişi iki kilo viski içtik. eve dönünce gözüm döndü oturdum karpuz peynir yedim. böyle mallıklar yapmayacaksan damıtılmış içkiler kalorisizdir.

  • alperz  (17.06.20 22:37:25)
Alkol vücuttaki glikoz dolaşımını ve insülin metabolizmasını olumsuz etkiliyor diye biliyorum. Kilo vermeyi de bu şekilde engelliyor. Belki kendine güzel kilometre taşları oluşturabilirsin, haftada bir iki bira, iki haftada bir 2 duble rakı, ayda bir viski gibi. Attım yani anladın sen.

  • muhayyer divan  (17.06.20 22:46:18)
düzenli spor yapıyorum, ondan düzenli alkol alıyorum. alkol ile kilonun ilişkisini görmedim.

  • goodz  (17.06.20 22:53:29)
Şey yapsan olmaz mı, artık ne kadar içeceksen onun kalorisini hesaplayıp o kadar kaloriyi önceki bir haftadan itibaren günlere bölerek kessen? Hem böylece bir günde radikal bir şekilde aç kalmak zorunda kalmazsın ve hafta genelinde yine kalori açığı yaratmış olursun. Ben cheat yapacağım zaman öyle yapıyorum.

  • love my way  (18.06.20 01:13:03)
Olur. Atla deve değil. Herhangi bir şey için “onu bir daha ilelebet ağzıma sürmiycem!” diyerek yaptığın diyet kalıcı olmaz zaten, bir yerde bozulur ve aslında bir esnetmeden ibaret olan mevzu, gözünde başarısızlık halini alıp, pes etmene neden olabilir.

Diyette alışkanlıklarını değiştiriyorsun. Önceden yediğin şeyler, miktar, sıklık ve vakitler doğru değilmiş ki diyet yapman gerekmiş. Zaman zaman dalgalanmalar, abartılar, nefsine yenilmeler olur. Bu oruç değil, rekor denemesi değil, evet-hayır oyunu değil. Bozulmaz, kaybedilmez, mağlup olunmaz, başarısız olunmaz; yaşayıp, beslendiğin sürece, süreç devam eder. Bir gün gereğinden fazla kalori alırsan, takip eden günlerde daha az kalori alır yahut daha çok harcar, telafi edersin.

Votka, tekila falan da diyette biraya, rakıya defalarca kez tercih edilir. Senin canın neyse ki diyet açısından masum olanını çekmiş :)
  • lazor  (18.06.20 03:40:42)