Bu dava ne olur ? :(

Tasarrufun iptali davası sonrası karar olumlu çıktı. Kazanıldı. Bu süreçte evin üzerindeki şerh tedbir her neyse o nasıl kaldırılacak mı/ne zaman? diye soruyoruz avukata. Diyor ki " Ben davayı kazanmakla mükelleftim, gerisini mahkeme bilecek ben bilemem"..

Biz de davayı kazanmış olmamıza rağmen haksız yere açılan bu dava sonucu evin üzerine şerh koyulduğu için evimizi satmak zorunda olmamıza rağmen satamıyoruz.

Bilgisi olan var mıdır ortalama ne olur ne biter ? Dava 2019 ocak ya da şubat gibi sonuçlandı. Hemen düşürülebilmesi gerekmez miydi ?

merhaba, avukat değilim ama bizim de başımızda o tip bir kaç dava var. bizim dava henüz sonuçlanmadı, fakat bizim lehimize biten davalarda karşı taraf temyize gidiyor. büyük ihtimalle karşı taraf harc falan yatırmış ve temyize götürmüştür veya uyap'tan verilen evrakları inceleyip ne gibi başvurular yapılmış görebiliyorsunuz. bizim avukat da oradan takip ediyor, siz de öyle takip edebilirsiniz. aytıca tedbir kararını mahkeme koyuyor ve mantıken de mahkeme kaldıracak. ne zaman kaldırır, işte tüm temyiz vb. süreç bitince diye düşünüyorum...

  • malheiros  (17.06.20 09:13:26 ~ 09:13:43)
@malheiros uyaptan bir başka avukata da baktırabilirim sanırım. Teşekkür ederim..

  • denizmaniaherif  (17.06.20 09:27:13)
Merhaba,
Tasarrufun iptali davalarında genellikle devri önleyici bir tedbir konulmaz. Tedbiri yanlış değerlendiriyor olabilir misiniz?

Sorunuz gibi bir tedbir var ise tedbirin kaldırılması kararın kesinleşmesiyle olur.
Avukatınızın tutumu çok komik bu arada.
  • Smithsonian  (17.06.20 10:15:50)