dolar vergisi %1

neden kimse ses çıkarmıyor?

keyiften dolar alan var mı ya? yurtiçi TL'den satış yapıyorsun makineyi hammadeyi geçtim google a ödedidiğim cloud ücreti bile dolar, euro üzerinden.

ticaret odalarının tepki vermesi lazım değil mi ya?

Sindirilmislik galiba. Özellikle gezi sonrası daha da ayyuka çıkan bir Sindirilmislik ve kabullenme. Kimi kime şikayet edeceksin ki? Ya da aman benim başım belaya girer korkusu. Gezide gördük, halkımızın karşı çıkana tavrını. Hoş desek ki bu vergi çok saçma bu seni amerikan ajanı tüm tohumu yahudi bir Rum dölü yapar. Yerli ve milli adamın dolarla işi olmaz

  • allah yazdiysa bozsun  (14.06.20 14:19:23)
ticaret yapanlari kapsamiyor bu vergi isi diye biliyorum ben belki o yuzden ses cikmiyordur sektorden. ama zaten halkin da ses cikaracak hali mi kaldi? agir vergiler altinda ezilmeyi gecti bitkisel hayata girdi halk artik. tam olarak baldur +1 diyorum, boyle bir seyi bile protesto eden dogru durust insan cikmaz. aksine millet siraya girer once biz once biz diye. itiraz eden de vatan haini ilan edilir bitti gitti.

  • in vino veritas  (14.06.20 14:44:10)
sanayi kuruluşu olman lazım muaf olman için ama ben düz vatandaşım ticari faaliyetim var. ben neden %1 veriyorum? o adam versin.

  • duyurukullanıcısı  (14.06.20 14:45:45)
haklisin ben zaten seninle ayni fikirdeyim. ayrica duz vatandas da yatirim amacli aldigi dolara vergi oduyor niye odesin mantiken cok sacma. ama sacma olan o kadar cok sey var ki ulkede sira bunlara gelene kadar. sicak tl sistemde kalsin altina dovize yonelinmesin amacli ama kimseyi bu sekilde durduramayacaklar. baktilar %1 yeterli gelmedi sonra %5 olacak %10 olacak. bunlar alistirma turlari. karaborsaya dusunce rahat edecekler -_- kayitsiz paralar donecek ortalikta. sonra da yolsuzlukla mucadele ettik diye cikarlar ortaya. senaryo cok.

  • in vino veritas  (14.06.20 14:49:12)
Şikayetçi olunmaz olur mu ya? Rahatsız olmayan da yoktur ama evet kimi kime şikayet edeceksin ve kimden, hangi kurumdan hakkını arayacaksın? Ama saçma işte, telefondan döviz alıp satıyosun yine işlem bedeli ödüyosun, karşında insan yok!! Bu bile saçmayken.. Ben de diyecek bi şey bulamıyorum.

  • superfluid  (14.06.20 19:05:39)