Tedbirlere uymayan kuaför

Merhaba arkadaşlar,

Mecbur kaldığım için 2 gün önce saçlarımı kestirmek için kuaföre gittim. Önceki gün arayıp randevu aldım. Ancak kuaföre vardığımda randevuyu boş yere aldığımı anladım. Çünkü neredeyse tam kapasite çalışıyordu. Koltukların hepsi doluydu ve sırada da yine birileri vardı. Ben ve başka bir müşteri dışında kimsede maske yoktu, kuaförler dahil.

O an epey tırstım. Kimse tedbirleri uygulamıyordu. Oradan çıkıp başka yere gitmeyi düşündüm, hatta şikayet etmeyi bile düşündüm ama 10 yıldır adamlarla bir dostluğum var, ayıp olur diye yapmadım.

Sonra neyse sıra bana geldi. Maske takıp takmayacağını sordum, o da ben istiyorsam takacağını söyledi, maskesini taktı, ellerini kolonyayla dezenfekte etti göstere göstere.

Her neyse ben demesem takmayacaktı maskesini. Maske takmak daraltıyormuş. Biz de daralıyoruz ama takıyoruz mecbur. Siz ne düşünüyorsunuz? Sizin gittiğiniz kuaförlerde durum neydi? Teşekkür ederim.

Ben berbere gittim. Adam kendisi taktı benim maskemi çıkarttı:) sonra zaten şunu fark ettim saç kesiminde gerçekten yakın temas halindeymişiz önlem işlemez

  • Premium Hesap  (14.06.20 12:09:21)
kuaför çok sıkıntı ya. bence makine ile kesmeyi öğrenin youtubta bir sürü video var. ben baya geliştirdim undercut kesiyorum. hatta virüs bitse bile gitmem artık.

  • xrated  (14.06.20 12:19:58)
Önlem bal gibi de işler. Geçen ben de randevu aldım ve gittiğimde tek beni aldı. Mekanın kapısı tamamen açıktı süreç boyunca. Maske ve siperlik vardı kesim boyunca adamda, başlamadan hem bana hem kendisine dezenfektan döktü. Kesim boyunca ben de maskeliydim, maskemi çıkarmamı istemedi. Bitişte sakal kesiyor musunuz diyince, kural olarak jilet vurmak yasak, o yüzden ustura yapamam dedi. Bitirince de tekrar dezenfektan ve son.

Diyeceğim önlemlerini gerçekten alan ve uygulayan bir yere giderseniz bulaşı riskini minimuma çekmiş olursunuz.
  • kojonotsuki  (14.06.20 13:19:56)
Bizim buradakiler de takmıyor.

Saçımı evde kesiyorum, berber olayını hayatımdan çıkardım.
  • hayirsiz  (14.06.20 13:36:55 ~ 13:37:15)
Aynen bizim burdaki kuaförler de takmıyor açılıkları günden beri. İçeri max 2 müşteri alıyor, mekan çok kçük değil ama büyk de değil. İçerde 2 çalışanı artı kendi çocuğu var, hepsi maskesiz ve fön de yapıyor. Düşün işte. Şikayet etmek istiyorum ama şikayet edecek o kadar andaval var ki! Hangi birine yetişelim..

  • superfluid  (14.06.20 14:16:13)