saç boyasından anlayanlar bir bakabilir mi lütfen?

Bu boyaların renkleri eminim markalara göre değişiyordur ama ben bir rengi tutturup 4-5 yıl onunla gidiyordum. tamamen tahminen seçiyordum boyaları da.

şimdi hem beyazlarım arttığı ve sanki bu renk yeterince kapatmıyormuş gibi geldiği hem de bir değişiklik ihtiyacı hissettiğim için renk değiştirmek, daha koyu bir renge geçmek istiyorum. hoş, bazen 1 yıl falan hiç boyamadığımda oluyor, yani o beyazları seviyorumda bir taraftan :).

kullandığım marka: Casting Crème Gloss

Renk: 323 bitter çikolata

olabilir dediğim renkler: 200 karadut, 4102 cool kestane, 5102 cool mocha.

bu renkler arttıkça mı koyulaşıyor, ne oluyor, nedir bunun mantığı? yazın daha koyu renge boyamak daha sık duş almak, denize girmek ve benzeri açılardan yanlış bir karar mıdır?

önemlidir diye düşünerek saçlarımın kendi renginin koyuya yakın kestane olduğunu ve esmer tenli olduğumu da ekleyeyim.

special thanx.

renkler koyudan açığa doğru gider. Yani 3 baya siyaha yakın iken 7 açık kahve tonlarıdır. ilk renk kodundan sonra gelen renk kodları içindeki kızıl, kahve, küllü artık ne renk ışıltı varsa onu ifade eder.

  • delidiyorum  (12.06.20 15:23:48)