İlk defa internetten ürün alan biri

için ne önerirsiniz? Pek bilmiyorum kargo geldiğinde ürün kusurluysa nasıl davranmam gerektiğini. Paketi kuryenin yanında mı açmalıyım? Ürün, tablet.

paketi kuryenin yaninda acmak bir sehir efsanesi diye biliyorum. var mi boyle bir sey?

  • ehti  (10.06.20 22:43:12)
ben de bilmiyorum. o yüzden soruyorum.

  • wmeh  (10.06.20 22:46:54)
Ya açtırmıyorlar genelde, araştırdığımda da "dış paketi hasarlıysa tutanak tutturup geri gönderin" diyorlar.(kargo kırdıysa vs. yani) Dış paket düzgünse imza atıp, bekler misiniz diyip açıp bakabilirsin. "imza attıktan sonra" izin veriyorlar. Dışında hasar yoksa kargonun işi de bitmiş oluyor aslında.

Fakat X istedin Y geldi, kargocuya verirsin "geri gönderir." Bunun için bekletiyoruz bakıyoruz aslında. Ama bazı sitelerde alıp siteden iade prosedürü açıp sonra göndermek de gerekebiliyor.

Ben dış paketinde sıkıntı yoksa alıyorum evde sonra açıyorum. Yanlış şey çıkarsa (ki neredeyse hiç olmadı, yanlış model vs geldiyse de iade edebildim zaten). Ha hıyar çıkarsa zaten o an açtığında da yapabileceğin bişey yok ki. Kargocu senin hıyar almadığını bilemez, fatura varsa bakabilir ama o da onun sorumluluğunda mı evden eve şahit mi bilen birileri açıklasa iyi olur.
  • nhk ni youkosu  (10.06.20 23:03:11 ~ 23:04:49)
Daha önce hiç açmadım. Aldugin yer sağlamsa iadeyi kolay halledersin.

  • retarder  (10.06.20 23:08:32)
Bize de hemen her gün kargo geliyor kargo çalışanının yanında hiç açmadık, bilindik sitelerse(Amazon, Trendyol, N11 vs.) ve ürün de pahada çok kıymetli değilse sorunsuz iade oluyor genelde.

  • sys coyg  (10.06.20 23:13:48)
Bugüne kadar gelen siparişlerimde kargocuyu kutu içinden hıyar çıkmadığını kontrol edecek kadar bekletebildim. Endişeye gerek yok. Satın alınan her şeyin iyi kötü bir iade süreci var. İnternet alışverişlerinde hepimizin göze aldığı bir zahmet bu.

  • IncredibleMau  (10.06.20 23:18:28)
yüzlerce kez alışveriş yaptım, hiç birinde kurye 5 saniye beklemedi.
iade durumunda siteyle iletişime geçerek iade yaptım. ürünü kendi satan yerler iade konusunda daha sorunsuz oluyor. n11, gittigidiyor gibi yerler satıcı değil aracıdır. hepsiburada ve amazon kendi de satar, başkası da burada satış yapabilir. n11 ve gittigidiyor da satıcı yotumlarına bak.
en çok iade yaptığım yer d&r. çizgiromanlar; yırtık, hasarlı çıkıyor genelde. can sıkıcı olsa da sorunsuz şekilde iade ediliyor.

not: mümkünse sanal kart kullan.
  • late viper  (11.06.20 00:39:58)
Kapıya bıraksın, kurye gidince alın.
Paketi açıp atın, ellerinizi iyice dezenfekte edin.
Kargo corona taşıycılığı için mükemmel ortam.
  • jimjim  (11.06.20 00:46:06)
değerli bir şey ise video ile açın. video çekerken kutuyu açın.

  • blue eyes white dragon  (11.06.20 00:50:07)