Yıldız Kenter'in oynadığı bir film vardı

Selam

Evet böyle bir film vardı. Çok yüksek ihtimalle filmlerin ülkemizde renkli çekilmeye yeni yeni başladığı yıllara ait bir filmdi. Konusu köyde geçen bir hikayeydi. Çocuğu olmayan bir kadının çıldırıp bir taşı bebek yerine koyması, tülbende sarıp kundaklayarak sürekli kucağında gezdirmesi. Çok kurak bir taş toprak bölge hatırlıyorum görüntülerde.

Bu filmde bir de ak taş diye belediğim türküsü söyleniyordu.

Bu film hangisiydi acaba bilen var mı? Bulamadım...

ben de fatma girik'in böyle bir filmi vardı diye hatırlıyorum aramalarımda yalnız olmadığımı da gördüm. sonra semra sar, zeynep değirmencioğlu, metin serezli'nin oynadığı yavrum filminde de bu tema var. www.youtube.com (29.25)

ancak sanki başka bir film olmalı yeşilçam çocuksuz kadın ve bağıra taş basma işini tek filmle bitirmiş olamaz. :)
  • Ufuk  (10.06.20 07:11:11)
Aradığınız film, Yukarıda yazan arkadasin linkini attığı "yavrum"

Buna benzer ama bu olmayan, "boş beşik"(Fatma girdiğin bebeğini kartalın kaptığı film) ve "aysecik boş beşik"(siyah beyaz bu film) filmleri de benzer konseptte olduğu için hatıralar arasına bunlardan da sahne girmiş olabilir. :)
  • aksiyom  (10.06.20 11:24:08)
Pembe Kadın olabilir mi?

Kızını ödürüyormuş, kafayı sıyırıp taşı çocuğu diye seviyor olabilir filmde.
  • John Bloor  (10.06.20 12:16:15)
Evet evet film yavrum'muş. Çok teşekkürler.

  • muhayyer divan  (10.06.20 20:47:48)