Sanirim virusu kaptim

Merhaba, 2 gun once aniden atesim yukseldi ve iki gundur halsizim. Butun kaslarim agriyor, basim da ayni sekilde. Atesimi olctum 38 cikti. Bogazimda bazen agri bazen olmuyor. Yuzde 90 virusu kaptigimi dusunuyorum. Ne yapmaliyim? Birini mi arayacagim yoksa yakinda ozel hastane var oraya mi gidecegim? Ucret isteyecekler mi? Nasil olacak ve suan hastanelerde durumlar nasil? Yas 24 e

Özel hastane bakmıyor olabilir. Telefonla sorun. En yakın pandemi Hastanesi'ne yonlendirirler.

  • elorelia  (10.06.20 06:36:48)
Google üzerinden bulunduğun şehirdeki pandemi hastanelerini bulup orada test yaptıracaksın. Test sonucu açıklanana kadar herkesten uzak dur. Pozitif çıkarsan hastane seni yönlendirecek.

  • kanlakarisikyagmur  (10.06.20 07:53:36)
Maskeni tak. Evde birileri varsa temasi keserek ya da azaltarak en yakindaki devlet hastanesine git. Gecmis olsun

  • exlibris  (10.06.20 08:23:58)
184 ara

  • sizofren06  (10.06.20 10:34:43)
184 olayı hikaye. Şikayetlerimi söylediğimde telesekreter negatif dedi. Testte pozitif çıktım.

  • kanlakarisikyagmur  (10.06.20 11:10:49)
Bence direkt ambulansı arayın, almaya gelsinler, aracınız yoksa yolda taksi veya otobüse binmeyin.

  • Semi  (10.06.20 11:55:07)
özeller ücretli test yapıyormuş. pandemi hastanesi olarak çalışan en yakın devlet hastanesine mümkünse ambulansla gitmek en iyisi olur.

  • scudman1  (10.06.20 12:20:01)
Cevaplar icin tesekkurler. Bir ozel hastaneye geldim, Pandemi hastanesiymis. Kan alindi, atesim olculdu falan derken sikayetim uzerine beni 2 gun yatirmak istediler. Koronavirus sonucu icin, herhangi bir ucret olmayacagini soylediler bu arada ben de bu yuzden kabul ettim simdi yattik bakalim hastaneye iki gun umarim bir sikinti cikmaz.

  • goodenuff  (10.06.20 13:32:26)
Iki gun yatirmak istediler bu surede kontrol edip 2 gun sonra korona test sonucu cikacak belli olur dediler. Sordum herhangi bir ucret odemeyecegim degil mi? Yoksa gidiyorum diye hayir dendi fakat suan enteresan seyler oluyor. Tomografiye soktular beni, ondan once kalp ritmine baktilar. Simdi ise ultrason bakildi. Iyice killanmaya basladim bunlar benden bu seyler uzerine para mi koparacaklar?

  • goodenuff  (10.06.20 13:59:28)
Dostum sana devlete ait pandemi hastanesine git dedik 1 günde bütün testleri yapacaklardı. Neyse olmuş parayı falan düşünme artık. Şimdi işin rengi tomogrofide(BT) az çok belli oluyor, tomo sonucu çıktıysa doktora ciğerlerde lezyon var mı diye sor. Ciğerler temiz çıkarsa sürüntü (pcr) testini kafan rahat şekilde beklersin.

  • kanlakarisikyagmur  (10.06.20 14:10:34)
Bana devlet ya da herhangi bir sey denmedi. Sadece iki cevap var devlet icin ama bir fark olmayacagini dusunerek ben en yakinima geldim cunku devlet bana uzak ve otobus, taksi kullanmadan gidemem. Ben yakinimda bulunan en yakin pandemi hastanesine geldim. Sonuc bu. E simdi bunlar para mi koparacaklar, ben kalkip gideyim madem o zaman gerek yok ultrason multrason ne ayak amk.

  • goodenuff  (10.06.20 14:20:26)
Salarlarsa kalk devlete git birader. Pozitif çıkarsan bunlar direk yatış verirler sana orada. ayrıca pcr testi yaptıkları için de bir yere ayrılamazsın. Devlette pozitif çıkan ve yaşı genç olanlar evde tedaviye gönderiliyorlar.

Not: Sağlık durumunu takip et, durum kötüye gidiyorsa kıpırdama bir yere.
  • kanlakarisikyagmur  (10.06.20 14:32:09 ~ 14:33:20)